Sony, Xperia Z4'ü inceltiyor, microSD'yi...

Samsung'dan sonra Sony de, yeni amirali Xperia Z4'te bu önemli özelliği kaldırmış olabilir!

  • Zeynel A. Öztürk
Sony, Xperia Z4'ü inceltiyor, microSD'yi...

Mobil Dünya Kongresi'ni geride bıraktığımıza göre artık İspanya'da gösterilmeyen cihazlara odaklanabiliriz. MWC'de yeni amiral gemisini göstermeyen firmalardan biri olan Sony'nin Xperia Z4'te microSD slotunu ortadan kaldırıp, telefonu daha da ince bir hale getireceği iddia ediliyor.

Yeni iddiaların kaynağı PhoneArena ve sitenin sızdırdığı görüntüler, Xperia Z4'ün Z3'e göre 1mm inceleceğini söylüyor. Fotoğraflarda microSD slotuna rastlanmaması, ek depolama seçeneğinin kaldırılmış olabileceğinin işareti. Bu durumda cihazla gelen depolama alanıyla yetinmeniz, dolayısıyla muhtemelen geniş bir modeli tercih etmeniz gerekecek. Hatırlanacağı gibi Samsung da, Galaxy S6 ve Galaxy S6 Edge modellerinde bellek kartı seçeneğine yer vermemişti.

microUSB portunun kapağının kaldırılmış olması, su geçirmezlik özelliğinin de gittiğini gösteriyor olabilir. Ancak Sony'nin geçmişte bu özelliği vurguladığını düşünürsek, su geçirmezliğin kaldırılmış olma ihtimali yüksek değil.

Geçtiğimiz günlerde kamerasına OIS işlevinin ekleneceğini duyduğumuz Xperia Z4'ün yaz aylarında ortaya çıkması bekleniyor.

Okuyucu Yorumları

Toplam 10 Yorum

Sanki millet denizde yaşıyor

@09 Mar 2015 14:47 senin telefonuna hiç sıva şeyler dökülmedi galiba?

@09 Mar 2015 14:47 servise gelen cihazların %65i sıvı temasından geliyor bir ton sorun içinden.

m4 aqua su geçirmez ve usb portu da açık z4 ün su geçirmez olması muhtemel

sony nin şu geçirmezlik özelliği çok Iyi fakat z3 ve iphone6 nin yan tasarımları aynı olmasına rağmen kapak bölümleri Yüzünden iphone 6 nin tasarımı daha Sade daha güzel görünüyor. Z 3 ün yan kısımları çok girintili ve çıkıntılı bu kapaklar yüzünden. En Büyük eksiği ise hala parmak izi okuyucusuna geçmemiş olması. Htc m9 da parmak izine geçmeyerek ölümcül hatayı yaptı Umarım sony yapmaz. Merak ettiğim diğer konu ise parmak izi okuyucu bile koymadığı halde alttaki ve üstteki kenar boşlukları. Z3 compacta bile z3 e göre daha ince kenar boşlukları. Z4 te bunlara dikkat etmesi gerekiyor yoksa sony telefon bölümünu kapatır. Çünkü iphone 6 ile de anlamalı ki insanlar su geçirmezlige o kadar da önem vermiyor. Sanmayın ki iphone faniyim. Aksine sony faniyim fakat iphone 6 tek başına 70 milyon satıyorsa oturup düşünmek gerek. Bir zamanlar sony i örnek alarak bu günlere geldi apple. Belki sıra sony de .. Saygılar

@09 Mar 2015 16:57 millet iphone'u özelliklerine bakarak alsaydı 70 milyon satmazdı insanlar markaya bakıyor geri kalan özellikler umurlarında değil

havuzda eglenceli dakikalar yaşatıyor insana ama bi olmazsa olmaz değil su geçirmeme özelliği

Sony Z Serisi hep su geçirmezlik sertifikasına sahip oldu ve bu yönüyle ayrıldı diğer markalardan. Z4 te de bu özelliği daha da geliştirerek tasarım anlamında kullanacakttır.

128gb lık z4 çıkarırsa sd slotu koymasın. yok 16 32 gb çıkacaksa sd slot şart isterse 2mmm kalın olsun ayrıca daha yüksek kapasiteli batarya lazım.

yanlışın olduğunu düşünüyorum gerek sony gerekse diğer markalar 3gb ramları gördü ve halen tam olarak stabil değiller ama ipohne6 da sadece 1 gb ram var ve çalışması stabil işletim sistemlerinin farklılığı ve kalite bu noktada çıkıyor bende sony kullanıyorum iphonu hiç sevmiyorum ama gerçek bu

Sen de yorum yaz

 


CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda
Apple Store
Google Play