Sony yaptı. Peki, özellikleri neler?

X kodlu bu gizemli ve çekici dizüstü, sadece jilet gibi kasasıyla şaşırtmakla kalmıyor!

Sony yaptı. Peki, özellikleri neler?
Sony Vaio X ile netbook ifadesini yeniden tanımlıyor.

Uluslararası Tüketici Elektroniği Fuarı (IFA) 2009'da basın konferansı veren Sony, ultra ince karbon fiber netbook'unu yani Vaio X'i tanıttı.

Sony Avrupa Başkanı Fujio Nishida 14mm kalınlığında, 700 gr, 11 inç ve üzerinde Windows 7 yüklü olan taşınılabilir bilgisayarın bir prototip değil, çalışan bir örneğini gösterdi ve görünen o ki Nokia Booklet 3G'den daha fazla batarya ömrüne sahip!

Intel Atom işlemcilere yer verilen modelde neden ULV (Ultra Low Voltage) işlemcilerin kullanılmadığı hala bir muamma iken edindiğimiz haberlere göre yeni anlaşmaların yapılması an meselesi. Yani ULV'leri Vaio X'lerde görebiliriz.

Vaio X'in özellikleri şöyle: Alüminyum klavye, 2GB Ram, USB port girişi, hafıza kartı girişi ve VGA çıkışı. Piyasalara dağıtımı sonbahar olarak tahmin ediliyor.

Kimilerinin düşündüğü gibi pahalıya satılacağını düşünmüyoruz. Umuyoruz ki kullanıcıların yüzü bu ürünle gülecek!

Sony Vaio X fotoğrafları için galerimizi ziyaret etmeyi unutmayın!

Yaşar Tuna Zorlu

Okuyucu Yorumları

Toplam 11 Yorum

çok tatlı görünüyor

700 gram şaka gibi birşey ya

HDMİ çıkışı yok galiba çözünürlüğünü de en az1280*720 olmasını isterdim ama değil heralde. Nokia nıki daha iyi olablir. Benim için ekran çözünürlüğü önemli. Çok fazla hd film seyrediom. Tabi sony nide adı var o başka bişi

Zaten herkes netbook terimini yeniden tanımlıyor. Microsoft da kendine göre tanımlamıştı. :)

süper olmuş

benim eski dell 1501 de şimdi karbonfiber:D kendim yaptım, diğer meslek yat imalatı olunca çok zor değil ama hepsini tek tek elle yapmak lazım, otomasyon işlemi işlemez :D

anadolun kaportada karbon fiber galiba eşeklere karşı dikkatli olmak lazım acıkabilirler

Traş olacağım geldi neredeyse! Hafifliği ve inceliği vurgulamak için 20 resim az gelmiş Sony'e!:) Karbon fiber tuş vuruşunda acaba aluminyum rahatlığını verirmi? Sony olunca tabii ki HDMI ve görüntü kaliteside diğerlerinden ne kadar üstün? Görüntü ve bağlantı detaylarına bir bakayım birde maaşım yeterse kesin alacağım!:)

Editörün notu:
Klavyesi alüminyum.

Pardon önce resimlerin hepsine baktığım için klavye tarafından büyülenmiş olmalıyım! :) Yazıdaki aluminyum klavyeyi kaçırmışım!

mehmet birtürk: intel atom u duydunuz mu arkanıza bakmadan kaçın

2000 $ fiyatı olacağını duydum ! bence değmez

Sen de yorum yaz

 CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda

İlginizi çekebilir