Sony'ye 2 ayda sekizinci hack saldırısı!

Sony'nin hacker'lardan çektiğini daha önce kimse çekmemiştir. İşte sekizinci hack'in adresi...

  • Melik Arslan
Sony'nin başından hack'ler gitmiyor

Sony bu günlerde sürekli hack olayları ve güvenlik açıklarıyla anılıyor. Bu olayların en ciddisi, PlayStation Network'ün uzun süre kapanmasına yol açan saldırı olmuştu. Hacker'ları bir türlü başından atamayan Sony, Yunanistan biriminde yine benzer bir sorunla karşılaştı.

Sony'nin müzik kolu BMG'nin Yunanistan şubesini hackleyen hacker'ların sisteme kayıtlı 8385 kişinin bilgilerini çaldığı ortaya çıktı. Zira hack'lenmenin ardından site dosyalarına bakan yetkililer, dosyalarda bazı satırlardaki bilgilerin silinmiş olduğunu gördü.

Güvenlik firması Sophos da konu hakkında blogunda yaptığı açıklamada tamamen güvenli bir site oluşturmanın neredeyse imkânsız olduğunu belirtirken, hacker'lar arasında Sony'nin dosyalarını açığa çıkarmak bu aralar çok yaygın olduğu için ileride daha fazla saldırı görüleceğinin sinyalini verdi.

Bu son saldırıyla birlikte geçtiğimiz iki ay içerisinde Sony'ye yapılan saldırılar 8'i buldu.

Okuyucu Yorumları

Toplam 8 Yorum

sony bence yaptığının cezasını çekiyor. zavallı hotz'ı alt ettiğini düşündü ama bilmediği bir şey var, dışarıda bir çok hotz var.

yaşasın V for Vandetta!!!

playstation ı hackleyen elemanla mahkemelik olduktan sonra bu olaylar başgösterdi
hacker dayanışması yapıyorlar belki de

Sony'i uyardılar.Bizlerle uğraşma.Geo ve diğerlerini hapse attıramadı ama manevi ve maddi olarak bellerini büktü.Uyarıyı Sony dinlemedi herşeyi çok biliyorlar ya en sonunda kaçınılmaz sona doğru yavaş yavaş yaklaşıyorlar ve sony tarihinin en kara sayfasıdır ps3.Sony emin olun verdiği sözlerde durup para hırsına bürünmeseydi bu olaylar başına gelmeyecekti.TANRI'nın gözleri üzerinizde Sony artık durmak Yoq.

rahat bırakın şu adamları

hackerlara düşmanlık yaparsan hackerlarda sana düşmanlık yapar

Amaçları ne anlamak zor ama Sony gibi bir devi bu tür kirli numaralarla çökerteceklerini sanıyorlarsa yanılıyorlar.

ya japon dostların üzerine fazla gidiyorlar sizi seviyoruz japonlar ....

Harbiden çocuğa büyük para cezası verdiler sanırım Sony siteyi değil veritabanı nı korumalı tabi hackerler uzmansa Sony güvenlikle hiç uğraşmayıp zevk almaya çalışsın..

Sen de yorum yaz

 


CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda
Apple Store
Google Play