Sony yetkilisi: "İnternetten hayır gelmez!"

Sony'nin önemli bir ismi internet hakkındaki görüşlerini işte bu sözlerle anlattı. Peki ama neden?

  • Ümit Öncel
Sony yetkilisi: "İnternetten hayır gelmez!"
Sony yetkilisinden şaşırtan açıklama!

Geçtiğimiz günlerde düzenlenen ve sinema endüstrisinin geleceğinin tartışıldığı panele Sony Pictures Entertainment yöneticisi Michael Lynton damgasını vurdu. Panelde konuşmacı olan Lynton: "Ben internetten iyi bir şeyin çıkabileceğine inanmayan bir adamım. Nokta!" dedi. Lynton'ı bu kadar sinirlendiren şey ise internetin tüketicilerin alışkanlıklarında köklü değişikliklere yol açıyor olması.

"İnternet her istediklerini, istedikleri an elde edebilen kendi neslini oluşturdu" diye Lynton sözlerine şöyle devam etti; "Bu sanki en işlek caddede mağazaların 24 saat sürekli açık olması gibi. Kendilerinde bunu hak görüyorlar. 'Hemen bana ver' diyorlar ve eğer onlara istediklerini ücretsiz olarak vermezseniz, çalacaklar!".

Panelde söz alan diğer bir konuşmacı Nora Ephron ise bu sözler üzerine Lynton'a dönerek; "Telif haklarının son günlerini yaşıyoruz. Eğer bu konuda bu kadar sertsen, sana meydan okuyorum: Bu gidişi durdur" diye yanıt verdi.

Okuyucu Yorumları

Toplam 13 Yorum

çok da haksız sayılmaz ama burada suçlanması gerkeen internet değil insanların mentalitesi ve Allah tan korkmamasıdır

İnterneti çekemyenler anten taksınlar :P

tabiki interneti sevmezsin bir flimi değerinden 10 ve 20 kat fazla satarsan tabiki insanlarda buna nasıl para vermeden izleyebilirim diye beynini zekasını bunun için yorar lütfen yorum yapalım.

Bencede haklı sözler söylemiş eskiden film için dvd,vcd alınırdı begenilen sarkılar için kasetler cd ler alırdım.Artık onlara verilecek parayı internet baglantısına veriyorum ve anında ulasabiliyorum.

Adam haklı. Ama kötü olan insanlar, internet ne yapsın... Sanata ve sanatçıya darbe vuruluyor... İnsanlar bir gün ne yaptıklarının farkına varacak ama çok geç olacak...

Bugune kadar milyonlarca dolar kazanmis insanlar kazanclari dusunce isyan ediyorlar tabi. Bilancolarina bakarsaniz zarar degil hala kar ettiklerini gorursunuz. Bu isler boyledir; teknoloji ucuzlar, eski teknolojiler de daha az kar getirmeye baslar. Kafalarini calistirmalari lazim ki aslinda calistiriyorlar da. Sony Playstation 3 u cok iyi tasarladi, oyunlari hala kopyalanamadi.

internet köklü degişiklikler yapmıştır toplumda ve devlet üstünde bile yapmaya devam ediyor...şimdi bi bakın bakalım bi sanatcı müzik albümü yapıyor albüm şarkılar güzelse hemen internete düşüyor insanlar dowload ediyor buraya kadar tamam da bu sanatcılar bundan sonra parayı albüm satışından degilde agırlıklı olarak canlı konser ve tv den kazanacaklar bu degişime ayak uyduran ayakta kalacak uyduramayan agzını acıp bakacak film olayındada zaten sinemadan 1yada 2 sene sonra tvye düşüyor ona lafım yok tv ye düşen zaten internetede hayli hayli düşer ancak kaliteli izlemek isteyen ya fiber cektirecek yada bu ilkel hızlarla izlemek daha zor olur filmleri ...

yaşasın internet. para babaları çeşmeden gereği kadar içsin artık. açmışlar muslukları, hepsi kanalizasyona gidiyor ve bundan keyif duyuyorlar.

Maalesef doğru söylemiş. Tamamen aç gözlü ve tüketici insanlar olmamıza da yardımcı oluyor.

internetin doğası bu ne yapabilirlerki? akan suyu tersine döndürmeye çalışmak gibi bişey. tek yönlü eğlence artık sona erdi. interaktif eğlenceye merhaba...

Uygun koşullarda insanlar bir yapımın kalitesi sebebiyle hakkını vermek için ona para ödeyebilir. Müzik için böyle düşünen insanlar çok. Böyle düşünenlerin oranıysa insanların refah seviyesine göre değişiyor. Sinema içinse gerçekten hızlı tüketim yapımları dolu ortalık, e haliyle insanlar bunu hızla elde edip tüketmek istiyorsa yapımcı da ektiğini biçmektedir. Fakat her yıl yaklaşık 5-6 büyük yapım çıkıyor ve gerçekten insanlar hakkını veriyor, tüm dünyada sinema salonları dolup taşarak çok büyük gişe hasılatları yapıyorlar. Demek ki sinema hala kalitesi oranında kazanç getiriyor.

ya sizde iki yat yerine bir yat alın...
4 araba yerine 1 araba alın
5 ev yerine bir ev sahibi olun....
insan oğlunu gözü doymaz.. 5 kuruş az kazanmaları işte böyle zorlarına gidiyor. NOKTA

kısmen haklı da, eğer net böyle olmasaydı bugünlere bu kadar hızlı gelinemezdi.

Sen de yorum yaz

 


CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda
Apple Store
Google Play

Turhost

İlginizi çekebilir

 

 

Turhost