Windows 10 sorunlarını çözen 5 ücretsiz araç!

Windows 10'da yaşadığınız sorunları çözmek için aradığınız ücretsiz araçlar, bunlar olabilir!

Ultimate Windows Tweaker 4 ve diğerleri

Ultimate Windows Tweaker 4 ve diğerleri

3. Ultimate Windows Tweaker 4

FixWin10 ile aynı firma tarafından (The Windows Club) geliştirilen Ultimate Windows Tweaker 4, benzer arayüzüyle bunu hemen belli ediyor. Ultimate Windows Tweaker 4, Windows 10'un belirli özelliklerini açmanıza, kapamanıza veya gizlemenize izin veriyor.

Buradaki değişiklikleri Windows'un kayıt defterinden veya Grup İlkesi Düzenleyicisi'nden de yapmanız mümkün, ancak program içerisinde her şey düzenli, kolay anlaşılan bölümlere ayrılmış.

4. Missed Features Installer 10

Windows 10 kötü bir işletim sistemi değil, aksine 2015'in en iyi yazılımlarından bir tanesi. Ancak Windows 10 daha iyi olmasına rağmen Windows 7'nin bazı özelliklerini özlüyorsanız, Missed Features Installer imdadınıza yetişecek.

Program içerisinde Windows 7'nin bazı özelliklerini geri getirecek ünlü üçüncü parti program yer alıyor. Bunlar arasında Windows 7'dekine benzer bir Başlat Menüsü, masaüstü araçları, Windows Movie Maker ve Windows Experience Index aracı var.

5. O&O Shut Up 10

Windows 10 yaptıklarımızı takip etmesi açısından sıkça eleştiriliyor. Ancak işletim sisteminde değiştirebileceğiniz birçok gizlilik ayarı da var. O&O Shut Up 10, bu ayarlara ulaşmanızı ve onları değiştirmenizi kolaylaştırıyor.

Program içerisinde farklı seçeneklerden oluşan 9 bölüm bulunuyor (Güvenlik, Gizlilik, Windows Update gibi). Aynı ayarlara Windows 10 içerisinden de ulaşmanız mümkün, ancak hangi ayarın ne işe yaradığını her zaman anlamayabiliyorsunuz. O&O Shut Up 10'da ise her seçenek, ayrıntılı bir açıklamayla geliyor.

Zeynel A. Öztürk

Okuyucu Yorumları

Toplam 5 Yorum

Diğerlerini bilmiyorum ama daha ilk önerinizle kendinizi ele verdiniz.Driver Booster nerede ücretsiz?Ücretsiz indiriyorum sadece tarıyor hiç bir şey yapmıyor.Satın alım istiyor o da bende var çok da gerekli ve iyi bir şey değil.Sadece ana donanımları tarıyor 30 tane çıkmaz siz 200.000 diyorsunuz.

@03 Mayıs 2016 12:28 O SADECE TÜM BİLGİSAYARLARIN. SENİN PC'NDE EN FAZLA 50 KADAR OLUR

Oha, Windows 10 el yazısını da mı paylaşıyor. Yuh, daha neler...

Programlar ücretsiz değil

Çok güzel bir yazı teşekkürler...

Sen de yorum yaz


Bu konuda okuyacaklarınız
1
2
Ultimate Windows Tweaker 4 ve diğerleri
CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda

İlginizi çekebilir