Sorunlu iPad'ler onu vurdu!

Bazı iPad 2'lerde ortaya çıkan ekran sorunu, bakın hangi dev şirketi zor durumda bıraktı?

  • Gökay Özbudak

iPad 2 ilk çıktığı günlerde, bazı bazı cihazların ekranındaki ışık sızması sorunundan dolayı Apple'a zor anlar yaşatmıştı. Bu sorun yalnızca Apple'ı değil aynı zamanda Apple'ın bir numaralı dokunmatik ekran tedarikçisi LG'yi de zor duruma soktu çünkü bahsi geçen hatalı ekranlar LG tarafından üretilmişti.

Apple'a sağladığı bu dokunmatik ekranlardan dolayı, Apple'ın bir numaralı dokunmatik ekran tedarikçisi olan LG, yaşanan sorun sonrasında bu ünvanını Samsung'a kaptırdı. DigiTimes'ın haberine göre; LG 2011 ilk çeyrekte iPad ürünleri için Apple'a yalnızca 3.2 milyon dokunmatik ekran gönderebildi. LG bu durumu kabul etse de, ikinci çeyrekte tekrardan bir numaraya yükseleceğini iddia ediyor.

Üretilen her bir iPad 2'nin teker teker satıldığını düşünürsek hem LG'nin hem de Samsung'un Apple'a daha fazla dokunmatik ekran göndereceği kesin.

Okuyucu Yorumları

Toplam 3 Yorum

apple:D işlemcilerini samsung ile dokunmatgni lg ile üretimini foxconn ile yapıyo ne kaldı geriye :D sadece tasarım ve yazılım bence apple insanları kazıklamaktan vazgecmeli hem kısıtlamalar getrip hem yuksek fiyata satması adice bi durum..

komık yorum fıyatım senın ulkende yuksek dunyada fıyatı gayet normal avrupa da 60 tl asgarı ucret almıyorlar :) ve turkıyedekı kadarda vergı vermıyorlar yanı sızı kazıklayan apple degıl turkuye cumhurıyetıdır

ayrıca ıphone almak zorunda degıl kımse beyenen alır kullanan bılır baska cep alamazsın elıne ıphone kullandıkdan sonra

Teknolojide ABD ön planda görünsede Uzakdoğu ülkeleri sadece son kullanıcıya sundukları ürünlerle değil, kurumsal satışlarıyla da dünyada çok önemli. LG'nin Apple'a dokunmatik ekran sağlaması gibi.

Sen de yorum yaz