Sorunlu Nokia fabrikasına sürpriz talip!

Microsoft'un bile almak istemediği sorunlu Nokia fabrikasına, sürpriz bir cep devi talip oldu!

  • Cem Şancı
Sorunlu Nokia fabrikasına sürpriz talip: HTC!

Nokia'nın satışları düşünce, Hindistan'da sahip olduğu dev üretim tesisiyle sorunlar yaşamaya başlamıştı. Microsoft'un da almak istemediği bu sorunlu fabrikanın halihazırda Hindistan devletine 572 milyon dolar vergi borcu bulunuyor. Ancak Nokia Hindistan'daki vergi yasalarının adil olmadığını ve zarar eden bir fabrikadan vergi alınmasının doğru olmadığını vurgulayarak bu borcu reddediyor ve ödemek istemiyor. 

Nokia şimdi bu fabrikayı satışa çıkardı ve görünüşe göre HTC, Hindistan'daki ağırlığını arttırmak için fabrikaya talip oldu. Ancak Hindistan yetkilileri, Nokia'nın 572 milyon dolarlık vergi borcunu ödemeden fabrikayı satmasına izin vermeyeceğini belirtiyor.

HTC, Microsoft, Nokia ve Hindistan arasındaki müzakereler sürerken, Hindistan'daki fabrikanın müdürü geçtiğimiz günlerde istifa etti. Fabrikadaki 6.000 çalışan ise haklarının korunması için devlete ve Nokia'ya baskı yaparken, bu alışveriş önümüzdeki günlerde teknoloji dünyasının en çok konuştuğu olay olacak gibi görünüyor.

Okuyucu Yorumları

Toplam 6 Yorum

Htcnin parası yokki nası alsın

İşçiler için hayırlısı olsun

htcmi alacak hahahaha fabirakayı alacak parasımı var hem aldı diyelim o borcu öderse kendi so sonunu getirmiş olur

Harbi Htc iflasın eşiğinde bir firma belki yeni yatırımcı bulmuşlardır rekabet iyidir sonuçta kimse batmasın tekele karşıyız.

e fabrikayı yıksınlar

Yorum yapan arkadaşların bakış açıları çok dar bunu görmüş oluyoruz. HTC hakkında bu kadar kesin konuşmasının altında yatanları çok merak ediyorum.

Sen de yorum yaz