Sosyal medyada 2015'in "EN"leri

Sosyal medya analiz platformu Somera, 2015'te sosyal medyanın "EN"lerini belirledi.

Sosyal medyanın EN'leri

2015'in sosyal medyada en çok konuşulan gündem başlıkları; 7 Haziran seçimleri, Özgecan Aslan cinayeti, 1 Kasım seçimleri, Ankara saldırısı ve Paris saldırısı oldu. Somera Rating'ine göre sosyal medyada en çok konuşulan TV kanalları sırasıyla TV8, Kanal D, Fox TV, Star TV ve TRT 1 olarak kayda geçti.

Sosyal medya yansımalarına göre Türk halkı 2015'te romantik komedi türündeki dizileri tercih etti. En çok Kiralık Aşk, Güneşin Kızları, Medcezir, Çilek Kokusu ve Poyraz Karayel dizileri izlendi.

 Sosyal medyada en çok Beşiktaş'ın maçları konuşulurken, hakkında en çok ileti paylaşılan karşılaşmalar; Beşiktaş – Liverpool, Balçova – Galatasaray, Beşiktaş – Trabzonspor, Beşiktaş – Club Brugge ve Fenerbahçe – Bursaspor oldu.

BASIN BÜLTENİNDEN DERLENMİŞTİR

Okuyucu Yorumları

Toplam 4 Yorum

Fenerbahçenin olduğu bir ülkede nasıl olurda en çok Beşiktaş konuşulur yav. Reklam bu işler...

@05 Ocak 2016 04:41 Şu algınızı hiç bir zaman yenemediniz. Fenerbahçe Türkiye'nin en çok taraftarı olan kulübüdür... Tüm sosyal platformalara baktığında hepsinin Galatasaray'ın Fenerbahçe'den daha çok fanı olduğunu görürsün ikincisi nüfus sayımı yapılırken tutulan takım sorulmuyor kamu oyu oylaması nasıl yapıldı ? ''Fenerbahçe'nin olduğu Ülkede'' Hey Yavrum Hey Egoya Bak.

Kiralık aşk diye dizi mi olur ? O toplum ahlakından bahseden zat-ı şahaneler bunlara ses çıkarmıyorlar ne hikmetse. Yalanın tatlısı ? (Tatlı küçük yalancılar adlı Türkiye ye Amerikadan ithal edilmiş dizi) Kesinlikle her dinde yasaklanan bir şeyi "TATLI" adı altında güzel gösteriyorlar. Ülkemizde en çok izlenenler yine toplumu uyuşturmak için yapılmış dijital afyonlar. Siz de başkalarına bunları söyleyin ve her mecrada bunları dile getirin. Onlar yılmıyorlar siz de yılmayın !

Ayrıca bir neslin ve toplumun eğitimi o toplumdaki kadınların eğitimiyle başlar. Günümüzde bu dizilerin en büyük izlerkitlesinin de kadınlar olduğunu hatırladımızda durumun vehameti daha çok endişelendirmeli insanları...

Sen de yorum yaz

CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda

İlginizi çekebilir