Sosyal medyada konşulanlar ve Star Wars

Geçtiğimiz hafta vizyona giren Star Wars: The Force Awakens filmi ve detayları.

Sosyal medyada Star Wars

Herkesin heyecanla beklediği Star Wars: The Force Awakens filmi, serinin beşinci bölümü olan The Empire Strikes Back ve altıncı bölümü olan Return of the Jedi'ın yazarı Lawrance Kasdan ile yönetmeni J.J. Abrams'ın güçlerini birleştirmesi sonucu 16 Aralık'ta tüm dünya ile aynı anda Türkiye'de de gösterime girdi. Filme olan ilgi Twitter'da 68.306 kullanıcının son bir aydaki 124.521 iletisiyle sosyal medyaya da yansıdı. Yüzde 66 oranıyla erkekler kadınlara göre daha çok paylaşım yaptı.

Filmle ilgili genel yorum, filmin 1977-1983 yılları arasında çekilen ilk üçlemenin ruhunu taşıdığı yönünde oldu. Film karakterleri arasında yüzde 38 oranla en çok Yoda'dan bahsedilirken, yüzde 18 oranında Darth Vader ve yüzde 8 oranında da Finn'den bahsedildi. Tüm dünyaya bakıldığında ise filmin yüzde 52 oranla en çok ABD'de konuşulduğu görüldü. ABD'yi İngiltere ve Fransa takip etti.

BASIN BÜLTENİNDEN DERLENMİŞTİR

Okuyucu Yorumları

Toplam 2 Yorum

Resimdeki en büyük Star kelimasinin a ve r harflerinin arasından aşağıya düz bir çizgi şeklinde okuyarak inin :)

Açgözlü pazarlamacıların dört gözle beklediği bir filmdi. Abuk subuk bir konusu olsa bile, oyuncağı, defteri, kalemi, kazağı derken bütün dünyada kapitalizme katkı sundu... Para, para, para... Aksoy Filmin, Fetih 1453 filmini yapıp, hem tarihi çarğıtıp, hem de batmaktan ve icradan kurtulması gibi...

Sen de yorum yaz

 CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda
Apple Store
Google Play

Turhost

İlginizi çekebilir

Turhost