Spotify, Türkiye Ofisini Kapattı!

Dünya çapında popüler müzik hizmeti Spotify, ani bir kararla Türkiye ofisini kapattığını açıkladı!

  • Zeynel A. Öztürk
Spotify, Türkiye Ofisini Kapattı!

Son zamanların en popüler müzik hizmeti Spotify, ticari nedenlerden ötürü Türkiye ofisini kapatacağını duyurdu. Bu değişiklik elbette Spotify'dan hizmet almanızı engellemeyecek ve en azından kısa vadede değişikliği hissetmeyeceksiniz.

Ofisin "Ticari sebeplerden ötürü" kapatılması dışında pek fazla detay verilmedi. Spotify Türkiye, gelişmeye ilişkin yaptığı açıklamada şunları söyledi:

"Türkiye Spotify için önemli bir pazar ve biz Spotify olarak dünyanın en iyi müzik hizmetini Türkiye'deki müzikseverlere sunmaya devam etmekte kararlıyız. Türkiye'deki ofisimizin kapanıyor olduğu doğru ancak Türkiye'deki kullanıcılar ve sanatçılar için en iyi deneyimi sunmak üzere Türkiye pazarı ile ilgili olarak çalışmaya devam edecek bir ekibimiz bulunuyor."

Hürriyet'in haberine göre Spotify, Türkiye operasyonlarını bölge ülke temsilciliklerine bağlayacak. Spotify'ın Türkiye ofisi İstanbul Levent'te, 2013'te açılmıştı. Gelişmeyle birlikte Spotify Türkiye'nin Ülke Direktörü Ergül Çivi'nin Spotify ABD Ticari Direktörü olarak atandığı öğrenildi.

Spotify'ın ofisini kapatmasının RTÜK müdahalesine imkan tanıyan yasanın gündemdeyken yaşanmasının tesadüf olup olmadığını şimdilik bilmiyoruz. Elbette Spotify'ın kararınını bir değil birden fazla faktör de etkilemiş olabilir.

Okuyucu Yorumları

Toplam 2 Yorum

Güzel olan ne varsa bir bir kaybediyoruz.

Sen de yorum yaz

 CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda
Apple Store
Google Play

Turhost

İlginizi çekebilir

Turhost