Standart DVD'leri HD kalitesinde izleyin

Kim demiş DVD'lerde HD olmaz diye... Toshiba bu hayali gerçeğe dönüştürüyor!

Standart DVD'leri HD kalitesinde izleyin

Günümüzde yükseltici özelliğine sahip bir çok cihaz sadece görüntü çözünürlülüğünü yükseltiyor. Toshiba'nın XDE teknolojisi sunan yeni DVD oynatıcısı XD-E500 ise görüntüleri daha temiz, zengin, keskin ve gerçek renklerde verebilmek için üç farklı video işleminden geçiriyor. Öncelikle detaylar ve kenarlardaki görüntüler düzeltiliyor, daha sonra ise çözünürlük değişiminde bozulabilecek yada gerçek renklere yakın olabilecek şekilde renklere müdahale ediliyor ve son olarak karanlık ve aydınlık alanlar arasında kontrast ayarı yapılıyor. Bütün bu işlemlerin sonucunda standart görüntünün Hd kalitesine yakın bir görüntüye dönüştüğüne şahit oluyoruz.

XD-E500 3 farklı moda sahip – Keskinlik, Renk ve Kontrast – Bu sayede oynatıcınız film yada dvd içeriğine göre işlem yapabiliyor.

Keskinlik Modu: Bu mod sayesinde kenarlar ve dataylar daha net olarak görünebilme özelliğine sahip oluyor. Normal keskinlik ayarının dışında XDE teknolojisi bütün resmi analiz ederek uygun olan detayları belirginleştiriyor.

Okuyucu Yorumları

Toplam 5 Yorum

fakire hep kalitesiz görüntü var

yakın bir zamanda BD diskler standart olacak zaten. böyle dönüştücü özelliği falan + Teknolojisi falan bayağı bi pahalı yapar bunu...

Doğan görünümlü şahin olayı yani

yeni bir teknoloji değil bu. dvd yi hd ye yükselten ürünler en az bir-bir bçuk senedir var.

bu özellik zaten bluray oynatıcıların hepsinde olan bir özellik hatta hddvd oynatıcılarında bile var sanki sadece burada tanıttığınız bluray dvd oynatıcıda olan bir özellikmiş.

Editörün notu:
"Günümüzde yükseltici özelliğine sahip bir çok cihaz sadece görüntü çözünürlülüğünü yükseltiyor. " Yazının girişinde belirtilmiş zaten. Eğer ikinci sayfayı okuma zahmetine girseydiniz yazının sonundaki "Basın bülteninden derlenmiştir." ibaresini de görürdünüz. Eleştirelim elbette ama önce okuyalım lütfen.

Sen de yorum yaz


Bu konuda okuyacaklarınız
1
Standart DVD'leri HD kalitesinde izleyin
2
CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda

İlginizi çekebilir