Standart DVD'leri HD kalitesinde izleyin

Kim demiş DVD'lerde HD olmaz diye... Toshiba bu hayali gerçeğe dönüştürüyor!

Standart DVD'leri HD kalitesinde izleyin

Günümüzde yükseltici özelliğine sahip bir çok cihaz sadece görüntü çözünürlülüğünü yükseltiyor. Toshiba'nın XDE teknolojisi sunan yeni DVD oynatıcısı XD-E500 ise görüntüleri daha temiz, zengin, keskin ve gerçek renklerde verebilmek için üç farklı video işleminden geçiriyor. Öncelikle detaylar ve kenarlardaki görüntüler düzeltiliyor, daha sonra ise çözünürlük değişiminde bozulabilecek yada gerçek renklere yakın olabilecek şekilde renklere müdahale ediliyor ve son olarak karanlık ve aydınlık alanlar arasında kontrast ayarı yapılıyor. Bütün bu işlemlerin sonucunda standart görüntünün Hd kalitesine yakın bir görüntüye dönüştüğüne şahit oluyoruz.

XD-E500 3 farklı moda sahip – Keskinlik, Renk ve Kontrast – Bu sayede oynatıcınız film yada dvd içeriğine göre işlem yapabiliyor.

Keskinlik Modu: Bu mod sayesinde kenarlar ve dataylar daha net olarak görünebilme özelliğine sahip oluyor. Normal keskinlik ayarının dışında XDE teknolojisi bütün resmi analiz ederek uygun olan detayları belirginleştiriyor.

Giğer özellikler ve fiyat...

Renk Modu: Renkleri doğal duruşlarına göre zenginleştiriyor. Maviler ve yeşiller daha gerçekçi görünüyor ki bu da vahşi hayat belgesellerini çok keyifli hale getiriyor.

Kontrast Modu: Karanlık alanlardaki görüntüler daha belirgin hale geliyor, görüntülenmesi zor olan karanlık sahneleri bile keyifle izleyebilmenize olanak tanınıyor. Bunun dışında normal standart kontrat ayarı da yapılıyor. Keskinlik modu ile birleşince de inanılmaz net ve keyifli görüntüler ortaya çıkıyor.

Bütün bu özelliklere ek olarak XDE teknolojisi PAL tarama ve DVD, DVD-R/-RW, CD/ CD-R/-RW, Video-CD, SVCD, CD-DA ve HDMI uyumlu. HDMI kablosu ürün kutusu ile birlikte geliyor. Bütün modeller Toshiba REGZA-Link teknolojisi ile uyumlu ve aynı zamanda Component Video ve Composite Video çıkışları, 1x SCART, Coaxial çıkışı ve 2kanal Audio çıkışı var. JPEG, DivX ve MP3 desteği de dikkat çekiyor.

Ürünün fiyatı ise 149 euro+kdv...

Basın bülteninden derlenmiştir

Okuyucu Yorumları

Toplam 5 Yorum

fakire hep kalitesiz görüntü var

yakın bir zamanda BD diskler standart olacak zaten. böyle dönüştücü özelliği falan + Teknolojisi falan bayağı bi pahalı yapar bunu...

Doğan görünümlü şahin olayı yani

yeni bir teknoloji değil bu. dvd yi hd ye yükselten ürünler en az bir-bir bçuk senedir var.

bu özellik zaten bluray oynatıcıların hepsinde olan bir özellik hatta hddvd oynatıcılarında bile var sanki sadece burada tanıttığınız bluray dvd oynatıcıda olan bir özellikmiş.

Editörün notu:
"Günümüzde yükseltici özelliğine sahip bir çok cihaz sadece görüntü çözünürlülüğünü yükseltiyor. " Yazının girişinde belirtilmiş zaten. Eğer ikinci sayfayı okuma zahmetine girseydiniz yazının sonundaki "Basın bülteninden derlenmiştir." ibaresini de görürdünüz. Eleştirelim elbette ama önce okuyalım lütfen.

Sen de yorum yaz

 CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda

İlginizi çekebilir