Star Citizen: 3 yıl sonra gelen büyük rakam!

Üç yıl önce ilk adımları Kickstarter üzerinde atılan oyun için geri sayım başladı!

  • Levent Öztürk
Star Citizen: 3 yıl sonra gelen büyük rakam!

İddialı simulatör Star Citizen, Kickstarter bağışçılardan, geride kalan 3 yıl içinde 100 milyon dolar kaynak toplamış durumda. Bu önemli sınır, oyunun Alpha 2.0 güncellemesinin yayımlanmasının kısa bir süre ardından aşıldı. Yeni güncelleme, var olan sistemleri yenilerken, devasa miktarda yeni içeriği de oyuna ekliyor.

Star Citizen kaynakları, geçtiğimiz yıllar içerisinde başarılı bir kampanyanın yanı sıra, ilk hedefe ulaşılmasının ardından sürekli olarak gelen bağış akışıyla toplandı. İlk hedefin aşılmasının ardından yeni içerikler ön-yayım paketleri halinde satın alınabilir olarak sunulmaktaydı ve oyunun tam sürümünün sunulmasının ardından çeşitli eşyaların sözünü vermekteydiler. Bu paketler 45 dolar'dan başlayarak 15.000 dolar'a kadar çıkıyor. En son hedefe ulaşılması ise, bir milyonun üzerinde bağışçı tarafından gerçekleştirildi ve bu da bir kullanıcı tarafından yapılan ortalama bağışın 100 dolar'a yakın olduğu anlamına gelmekte.

Star Citizen oyununun önümüzdeki yıl yayınlanması planlanıyor ve bağışçılar tarafından yayın öncesi test edilen çeşitli oyun modülleri bulunuyor. Her ne kadar oyun ilk duyurulduğunda eşsiz bir özelliğe sahip olmuş olsa da, Elite Dangerous bu süre içerisinde marketteki yerini aldı ve bu oyun ile rekabet adına çeşitli güncellemeler yayınladı. Star Citizen'ın başarılı olması için geliştiricinin Elite Dangerous'un önerilerine rakip olacak içerikleri mantıklı bir fiyatla sunması gerekebilir...

Okuyucu Yorumları

Toplam 3 Yorum

Dün twitch tv den izledim. Inanilmaz ötesi bir grafik var. Gel gör ki elemanin bilgisayari baya saglam olmasina ragmen, fps 10 lara kadar düsüyordu. (Tabi ki full grafikte...) Ama ciddi anlamda saglam bir bilgisayar gerektiriyor.

@17 Aralık 2015 11:41 ben hiç görmedim 10 fps e dştügünü.

@17 Aralık 2015 11:41 yok onunla alakalı değil. Şuan kullandıkları serverler yüzünden düşük fps alıyorlar. Forumlarında sürekli konuşuluyor bu mevzu. Daha oyun alpha aşamasında optimuzasyona girmedi. Şuan serverlerdeki fps düşüşlerini toparlamaya hazırlandıklarının haberini verdiler. Yani abartılacak birşey yok. Bende i52320 işlemci r9280 ekran kartıyla full grafikte çatır çatır oynuyorum. Sıkıntı yok.

Sen de yorum yaz

 


CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda
Apple Store
Google Play