StarCraft 2 de iyi sattı; ama...

Modern Warfare 2'nin satışları StarCraft 2'yi ezdi geçti. Peki neden böyle oldu? İşte ilk açıklama.

  • Ertuğrul Süngü
Şu ana kadar çıktığı gün en çok satan RTS oldu.
Modern Warfare'a yaklaşamasa da kendi kulvarının birincisi

Starcraft II çıktığı günden bu yana sansasyon yaratmaya devam ediyor. İlk verilere göre ilk gün beş milyon adet satıldığı iddia edilen oyunun resmi satış rakamları açıklandı.

Blizzard'ın yaptığı resmi açıklamaya göre piyasaya çıktığı 48 saatte 1,5 Milyon Starcraft II satıldı. Bu satışın bir milyonluk kısmıysa ilk gün içerisinde gerçekleştirildi. Blizzard CEO'su Mike Morhaime'se satışlardan oldukça mutlu olduklarını ve insanların Starcraft II'ye inanılmaz bir ilgi gösterdiğini belirtti.

Bu arada satış rakamları konusunda tahtından aşağıyı izleyen Modern Warfare 2'yle kıyaslanan Starcraft II, 4,7 Milyonluk satış karşısında birazcık sönük kalıyor. Nitekim 1UP'dan Kris Pigna bu duruma çok mantıklı bir açıklama getirdi.

StarCraft 2 neden geride kaldı?

Pigna; "Öncelikle Modern Warfare 2 sadece PC için üretilmedi. Aynı zamanda Xbox 360 ve PS3 platformları için de üretildi. Starcraft II ise sadece PC platformu için mevcut ve bu durum satış rakamları arasındaki farktaki en büyük etken. Ayrıca günümüzde insanların açık ara oynadığı oyun çeşidi FPS. Starcraft II'yse bir RTS olmasına rağmen, inanılmaz rakamlarda satışa ulaştı" dedi ve satış rakamlarını az bulanlara çok net bir açıklamada bulundu.

Peki siz bu açıklamaya katılıyor musunuz? Fikirlerinizi forumda paylaşın...

Okuyucu Yorumları

Toplam 14 Yorum

starcraft 2'de tek oyunculu olarak (internete bağlanmadan) sadece terran lamı oyun oynanıyor? ben terranla oyunu bitirdim ama sonra zerg ve protoss çıkmadı

artık kimse zekasını kullanmıyor ki rts oynasın. zekasını kullanamayanlar fps oynar

valla doğru söylemiş artık herkez fps hastası oldu ama starcraft baya büyük bir iş başardı ben de oynuyorum oyunu çok güzel

Bu kadar platforma çıkması Modern Warfare 2 nin satışlarının fazla olması için geçerli bir etken.

neden 1. olmadığını ben söyleyeyim rezil bir oyun olduğundandır!

Peki siz bu açıklamaya katılıyor musunuz? Fikirlerinizi forumda paylaşın... :D:D:D güzelllll

Evet Bay Pigna gerçekten en mantıklı 2 sebebi getirmiş, yalnız şu da var ki Call of Duty artık bildiğimiz klasik FPS'ye yön veren bir seri. MW ile inanılmaz bir olaya imza attılar, ki bu bence çok büyük bir etken, bu yüzden MW 2 yi herkes şüphe duymadan aldı. Artık FPS deyince Call of Duty oynadın mı deniliyor, kısaca Call of Duty serisi dünyanın şu an en başarılı ve iyi oyun serisi. Activision'un CEO'suna katılmamak elde değil : " Star Wars kadar popüleriz." :)

SC 2 muhteşem olmuş..

Valla kim ne derse desin.Önceden derdim ki pc'ye korsan alırız.Konsola orjinal.Baktım pc camisında modlamalar gelmeye başladı.Özellikle pes 10 için hazırlanan tsc_extreme gönlümü fethetti.Daha sonra gta 4 için ultra grafik modu ve nfs shift için modları görünce artık tüm yatırımımı pc için yapmaya kadar verdim.((not:Microsoft şu tesellation denilen zırvalıgı biraz daha optimize ederse oyun konsolları çöplük olur.)) ve bu yüzden şu aralar ekran kartı araştırmalarımı yogunlaştırdım ve kafamda 2 kart var.5870 2 gb vapor-x veya gtx 480 amp edition.Yanına bir 965 be 4 gb ram 600w psu.Değmeyin benim keyfime.

Bu oyun iyiki konsollara çıkmamış.Zaten konsolda satamazlardı.Verdikleri lisans ücreti boşa giderdi.Kısacası future is pc

Geride kaldı çünkü bu oyun rts herkese hitap etmiyor alanının en iyi oyunu olmasına rağmen oyunu bilmeyenler bile var.

eh kafası yetmiyo ki milletin rts' ye, mw2 gibi vurdu kırdılı basit fps oyunları varken :D

Neredeyse bir ömrü o oyunlar başında zekasını kullanarak tüketiyorlarsa, kullandıklarına zeka kim der, oda "zekasının kullananların" kolaylıkla cevap verebilecekleri bir soru.

Oyun muhteşem ama istediğim uniyeti imha etmeyi benmi bulamadım yoksa oyundamı yok ,tek kusuru bu gerçekten,Şu ana kadar yapılmış en iyi rts

Sen de yorum yaz

 

CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda
Apple Store
Google Play