Starcraft II: Multiplayer modunu test ettik

Tüm zamanların en çok satan stratejisinin yeni bölümünü ele geçirdik, multiplayer modunu test ettik

Birbirinden farklı ama dengeli üç uzay ırkı

Birbirinden farklı ama dengeli üç uzay ırkı
Terran yapıları eskiden olduğu gibi tehlike anında havalanabiliyo.

Strateji oyunlarının uzmanlarının 11 yıllık oyun hakkındaki görüşleri ortak: "Starcraft'ın oyun dengesi mükemmel. Başka hiçbir oyunda böylesine bir denge yok."

Starcraft'ı bugünkü ününe kavuşturan ve onu strateji oyunlarının tahtına oturtturan en önemli sebep oyundaki denge. Starcraft'ın, oynama prensipleri birbirinden tamamen farklı ırkın güçlü ve zayıf oldukları noktalar birbirini dengeliyor. Bu aynı zamanda Starcraft II'nin tacı eline almasını sağlayacak en önemli neden. Blizzard'ın uyguladığı "Kazanan takımı asla değiştirme" prensibi burada oldukça işe yaramış.

Eski oyunu tanıyanlar Starcraft II'de kendilerini evlerindeki gibi rahat hissedecekler. Hatta oyuna başladığınızda emirlerinizi bekleyen altı küçük işçi robotu gördüğünüzde bir an eski oyunu aldığınızı bile düşünebilirsiniz. Starcraft II tam anlamıyla bir Starcraft klasiği; hem de daha güzel grafiklerle. Kullanıcı arayüzünüz bile eskisine benziyor: Bütün önemli komutlarınız ekranınızın sağ üst köşesinde.

Terran yapıları eskiden olduğu gibi tehlike anında havalanabiliyo.Oyunun ırkları bile eski özelliklerine sadık kalınarak yenilenmiş: Protoss'lar eskisi gibi en güçlü birimlere sahip. Ama üretim maliyetleri yüksek ve oldukça yavaş üretiliyorlar. Zerg'ler ise tam bir akıncı ırk. Ucuz ama etkisiz birimleri ani saldırılar için çok uygun.

Terrran'lar ise tam anlamıyla bu iki ırkın arasında. Bu da onları deneyimsiz oyuncular için en iyi seçenek yapıyor. Eski oyuna göre biraz daha savunmacılar. Üssünüzün savunma birimlerini geliştirmek ve barikatlar kurmak için birçok seçeneğiniz var. Ayrıca Terran'ların hava kuvvetleri oyunun en güçlü ve en işlevsel hava birimleri.

Okuyucu Yorumları

Toplam 7 Yorum

affedersiniz ama ;

"Biz de bu heyecana kapılıp Starcraft II'nin geliştirilme sürecindeki multiplayer moduna bir göz attık. Göz atmakla kalmadık, oynadık bile."

ne zaman ve nerede oynadınız acaba ?
blizzard kendi yerinde ancak test oyunculara sunuyor bunu.
bir de blizzcon var. o da 21-22 ağustosta olacak.
bilmediğimiz başka bir nokta mı var ?

sc 2 için is e ; en taro adun demek düşer bize.

demosu filan çıkmadımı daha bunun, biz nasıl test edicez, öyle test ediyonuz sonra canımız çekio alla alla :D

daha birincisi bile eskimedi helal olsun süper oyun.
bu kadr yıl 2ncisini çıkartmak için beklenirmi yahu :D
SCV'nin demesi gibi : Where were u sir???

chip europe abd deki elemanları ile iletişime geçip ordan bağlantı kurup demo sunu oynamışlardır arkadaşlar... ooh... bal tutan parmağını yalar... bizim de dayımız olsaydı yada blizzard tan içerden tanıdığımız falan keşke :)

ya gerçekten nasıl başardınız bu helal olsun ....

Nereden ele geçirdiniz arkadaşlar :) nerede chip ekibinin paylaşımcı takımı

Çok güzel yapmışlar,ilk oyun gibi olsun.Artık bu oyun çok fazla geliştirilemez,çünkü zaten mükemmel.

Belki 3 boyutlu olur sonraki oyun :)

Sen de yorum yaz

 


CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda

İlginizi çekebilir