Stardock'tan, Windows 10'a özel Başlat menüsü

Windows 10 ile geri dönen Başlat menüsü hoşunuza gitmediyse, eski dostunuz yine yanınızda!

  • Cem Şancı
Stardock'tan, Windows 10'a özel Başlat menüsü

Microsoft'un, Başlat menüsünü kaldırmak konusundaki anlamsız ısrarı Windows 8'in yaşadığı başarısızlıkla sona erdi ancak şimdi de Windows 10 ile kullanılan yeni Başlat menüsünün, herkesin arzu ettiği, klasik, alışılmış Başlat menüsüne çevrilemeyişi sorunu gündemde.

Microsoft, Windows 10'un final sürümünden önce bu soruna müdahale eder mi bilinmez ama, Stardock firması Windows 10'un Başlat menüsünü Windows 7'ye benzer görünüme çeviren bir uygulama yayınlayacağını şimdiden duyurdu.

Galactic Civilization oyun serisinden tanıdığımız yazılım firması Stardock aslında oyunların yanında önemli ofis yazılımları da üretiyor. Daha önce Windows 8 için yayınladığı Start8 isimli Başlat menüsü alternatifi da önemli bir kullanıcı kitlesine sahip. Şirket şimdi de Start10 yazılımıyla Windows 10 kullanıcılarına hitap ediyor.  Stardock şimdilik Start10'u beta aşamasında kullanıcılara sunuyor ancak son sürümü, Windows 10'un yayınlanmasından sonra piyasaya çıkacak gibi görünüyor. Fiyatı ise 5 dolar olacak. 

Okuyucu Yorumları

Toplam 24 Yorum

adamlar ilerletmeye çalışıyor siz direniyorsunuz .nedir bu geri kafalılık win8.1 kullanıyorum başlat menüsünü unutmuştum şimdi sizin yüzünüzden yeniden mi öğrenecem.

@01 Mar 2015 12:41 dediğinde haklısın Windows 10 kullanıyorum şuanda ve başlat menüsüne bir türlü adapte olamadım halen eski 8.1 ara yüzüne gidiyor aklım.

beleş olsun

iobit kullanıyorum. hiç bir sıkıntı yok üstelik bedava

MS yapar Linuxcular bakar. İşin garibi Linux Linux diye debelenen azınlığın 3'te 2'si halen Windows kullanmaktadır. :)

15 Yıldır tanıyorum her zaman görsel ürünler çıkarmıştır

Microsoft üçünü parti yazılımlar ile ayakta kalan bir firma. Bu nedenle üçünü parti firmalarının başında gelen stardock'u yeniden ihya etmek için başlat menüsünde bir değişikliğe gideceğini sanmıyorum.

Sisteme fazladan yük bindirmeyecekse(ki bence bindirir) almayı düşünebilirim.

Windows parasını verip niye monte etmiyor?

@01 Mar 2015 14:39 adamlar kendi işletim sistemine mod ekletmek için paramı ödeyecekler. isterlerse kendileri yapar zaten. daha iyisini yaptıkları için eskisini kaldırıyorlar.

Yeni başlat menüsü Stardock'tan çok daha iyi.

Aman ne önemli başlat menüsü olsa ne olmasa ne olur kullanmayı öğrenmeye gayret etceğinize saçma sapan uygulamalar kuruyorsunuz. Bence normal metro arayüzü çok güzel...

Microsoft başlat menüsünü ve mağazayı sadece tabletlere özel yapsaydı eminim herkes 'neden bize de gelmedi yeni başlat menüsü' derdi. Adamlar yenilik yapmaya ileriye dönük çalışmaya devam ettikçe başlat ta başlat diye tutturulmuş gidiyor. Halbu ki eskiden yapılan her işlem hala yapılabilmekte...

@01 Mar 2015 19:15 Elbette eskiden yapilan isler halen yapilmakta ama bir farkla! Daha cok tiklama yapman gerekiyor. Oncede 2 tik ile bilgisayarai kapatirken simdi daha cok tik ile yapiyorsun.

Windows10'un kullanılabilen son sürümünde Start8 çalışıyor zaten.hemde sorunsuz ve ücretsiz(patch) :)

adamlar eski başlat menüsünü geri getirdi daha ne yapsınlar. stardock gibi sadece sistem kaynağını sömüren bir programı her daim arkada çalıştıracağıma win8in iğrenç başlat menüsüne katlanırım daha iyi..

Ne kadar fanatik var arkadaş, zorla satışan (bundle) win 8'in başarısını (!) savunanlar var. Başlat menüsüne takılanlar... Şu masaüstü deneyimini rezil ettin MS, office de cabası.... if its not broken, do not fix it. İlerlemeye karşı değiliz, sırf bu kadar yaygınlıktan vazgeçilemiyor.... Keşke alternatifler olsa

@01 Mar 2015 20:43 LINUX dağıtımlarını denediniz mi? en iyi alternatif LINUX

nedir bu başlat merakı anlamadım gitti windows 8.1 deki sistem çok daha pratik ve kullanışlı

@01 Mar 2015 20:43 Sen anlamazsın ...Win 3.1'den beri başlat menüsü vardı.. alışmadığın için sana tuhaf geliyordur...:D

@01 Mar 2015 20:43 Ulan dünyada kimse almadı neredeyse sen hala faydasından bahsediyorsun

Her zaman söylüyorum,yine söyleyeceğim. İkinci,üçüncü parti sistem dosyalarını değiştiren programlar her zaman zararlıdır. En iyi sistem orijinal sistemdir.

Linux 1-0 windows

takılmayın çıktıından beri kullanırım win 8,hiç sorun yaşatmadı,en ağır simülasyon,tasarım uygulamalarını sıkıntısız çalıştırdı

Sen de yorum yaz

 


CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda
Apple Store
Google Play