Steam, gümbür gümbür geliyor!

Oyuncuların vazgeçilmezi olan Steam'de sadece son 2 ayda yaşananlar, "yok artık" dedirtiyor!

Steam, gümbür gümbür geliyor!

Oyun meraklılarının peşinde oldukları Xbox One ile PS4 artık piyasada ve birçokları dikkatini bu iki konsola çevrilmiş durumda. Fakat Valve tarafından piyasaya sürülecek olan Steam Machine'i bekleyenlerin sayısı da hiç az değil...

Amerika'nın Seattle eyaletinde gerçekleştirilen Team Dev Days kapsamında cihaz hakkındaki gelişmeler masaya yatırıldı. Etkinlikte önemli bir bilgi de açıklandı: Steam'in, şu an için 75 milyon aktif kullanıcı sayısı bulunuyor. Counter-Strike, Half-Life ve Portal gibi oyunların arkasındaki isim, Ekim ayında açıkladığı son büyüme miktarını yüzde 30 olarak lanse emiş ve aktif oyuncu sayısını 65 milyon olarak göstermişti. Öyle görünüyor ki popüler oyun sağlayıcısı, iki ay içerinde daha da büyüdü.

Eriştiği 75 milyon aktif kullanıcı ile Steam, 48 milyonluk Xbox Live ve 110 milyonluk PlayStation Network'ün tam ortasında yer alıyor. Yine de iki ayda on milyonluk artış yaşayan Steam'in, kısa sürede 100 milyon kullanıcıya ulaşması işten bile değil.

Ertuğrul Süngü

Okuyucu Yorumları

Toplam 4 Yorum

Steam mükemmel bir icat bilgisayar oyuncuları için ya. Uplay gibi origin gibi para tuzağı değil odağına oyuncuyu oyunları ve eğlenceyi koyuyor. İndirimleri çeşitliliği ve sunduğu destek ise mükemmel. İyi ki zamanında orange box almışım dedirtiyor bana. Steam Machine ın Linux sistemindeki oyun uyumluluğuyla ilgili soru işaretlerim giderse alabilirim açıkçası. Ama o zamana kadar PC den devam.

1 senede en kötü ihtimalle psn i geçer gibi. Bunun sebebi ise bana göre sadece oyuncular için çalşıyor olması

yılbaşı indirimleri hepimizi bitirdi :)

Adamlar surekli orjinal ve kaliteli oyunlarda yuzde 80 hatta yuzde 90 indirimler yapiyor. Oyunlarda korsancilarin bas belasi oldular diyebiliriz.

Sen de yorum yaz

 CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda

İlginizi çekebilir