Steam'de artık TL geçiyor!

Valve ve UOL BoaCompra iş birliğiyle Steam kullanıcıları artık TL ile alışveriş yapabilecekler!

Steam'de artık TL geçiyor!
Steam'de artık TL geçiyor!

Brezilya merkezli dijital ödeme şirketi UOL BoaCompra ile 72 milyon etkin hesapla dünyanın en büyük online oyun dağıtım platformu Steam'in ve Counter-Strike, Dota 2, Team Fortress gibi popüler oyunların yaratıcısı olan Valve, ortak bir açıklamayla UOL BoaCompra'nın Steam üstünde Türk Lirası'nı ve Türkiye'ye özgü ödeme seçeneklerini desteklediğini duyurdu. Valve, 2012 yılından bu yana Brezilyalı oyuncuların Steam'de ödeme yapabilmeleri için UOL BoaCompra'nın yerel ödeme seçeneklerini kullanıyordu. Varılan anlaşmayla bu başarılı iş birliği, online PC oyunlarının en çok oynandığı ülkelerden biri olan Türkiye'ye taşınıyor. Valve CFO'su Mark Richardson, konu hakkında "Brezilya'daki deneyimlerimiz göz önüne alındığında, Türkiye'de yerel para birimi kullanma ve ödeme yöntemlerine açılma sürecinde iş ortağı olarak UOL BoaCompra'yı tercih etmemiz son derece doğal." açıklamasını yaptı.

Steam, bu yıla kadar dünya çapında yalnızca beş adet para biriminin kullanımına olanak tanıyordu. Türkiye'de oyuncular, Dolar üzerinden uluslararası kredi kartları ve temel yerel ödeme seçenekleri ile işlem yapabiliyorlardı. İş birliği sayesinde Türkiye'deki Steam kullanıcıları, UOL BoaCompra üzerinden mobil, banka havalesi, kredi kartı ve PTT gibi yerel ödeme seçeneklerini kullanabilecekler. UOL BoaCompra EMEA İş Geliştirme Müdürü Mario Baumann ise konu hakkında şöyle konuştu: "Valve ile kurduğumuz güçlü ilişkiyi Türkiye'ye taşımaktan ve Türkiye'deki oyunculara Steam'de yapacakları alışverişlerde güvendikleri ödeme seçeneklerini kullanma imkânı tanımaktan büyük bir heyecan duyuyoruz. Geçmişte Brezilya'daki iş birliğimizde de gördüğümüz gibi, BoaCompra'nın yerel ödeme sistemini kullanmak Steam'i Türkiye'de daha fazla kullanıcıya ulaştıracaktır."

UOL BoaCompra, Türk Lirası'nın ve yerel ödeme yöntemlerinin Steam'de kullanılmasını kutlamak için bir ay boyunca Facebook sayfasında sürecek bir çekiliş de düzenliyor. Çekiliş kapsamında haftada iki kullanıcı olmak üzere, toplamda 10 şanslı kullanıcı Valve Complete Pack koduna sahip olacak. Valve Complete Pack kodları, Steam'de bulunan Counter-Strike, Left 4 Dead 2, Team Fortress ve daha birçok Valve oyununun kilidini açıyor. Çekilişe katılmak ve kampanya hakkında ayrıntılı bilgi almak için UOL BoaCompra'nın Facebook Türkiye sayfasını www.facebook.com/BoaCompra.TR adresi üzerinden ziyaret edebilirsiniz.

Okuyucu Yorumları

Toplam 12 Yorum

yeaahhh steam seni seviyoruz!...

Steam de Indirim donemi gelsede oyunlari alip oynasak artik :)

İyi de doları tl ye çevirmişler sadece :D

Ben anlamıyorum arkadaş millet niye seviniyor bu kadar. Yeni çıkan oyunların tümünü fahiş fiyatlardan sunmuşlar. Dünyada en pahalı fiyatları biz ödüyoruz(evet biz ödüyoruz). Bizim oyunu aldığımız fiyata ruslar aynı oyunu 3 adet alabiliyor. Resmen soygun. Neyse Steam sesimizi duyarda bir düzenleme yapar diye umuyorum!

60$ ye satılan Far Cry 4 ve A.C. Unity şimdi 179 TL'den satılıyor. BÜYÜKSÜN STEAM !

@25 Eki 2014 23:07 Onu steam yapmıyor :) UBISOFT dolar değil euro dan çevirdi TL ye.

İyi güzelde sorunlu arkadaş oyun almayı denedim tarih kısmı deaktifti. Kapattım tekrar almayı denedim başka bir satın alma işleminiz devam etmektedir gibisinden bir şey diyor şu an.

steam 1.5 kur belirledi ama bazı haysiyet yoksunu üreticiler fahiş fiyata satıyor gerçi her şeyi pahalı tüketmeyi seviyoruz.

TL ayarı bahanesiyle fiyatları TTNET Playstore ile aynı düzeye getirdiler. Bu iş acaba kimi sevindirdi?

Büyük oyunlarda fiyatlar uçmuş. Siz de Change.Org'dan açılan şikayeti imzalayın arkadaşlar. https://www.change.org/p/steam-games-fix-and-decrease-high-product-prices-for-turkish-users-on-steam#

Oyun kurduyum, yıllardır oynuyorum. Oyuna hiç para vermedim, etik olduğunu düşünmüyorum.Alınan itemler le nasıl zevk alıyorsunuz anlamıyorum.

kardeşim anlamıyorum. para kazanmak istemiyorlarmı adam gibi. gerizekalılıga ne gerek var.. normal bankamatik kartımla steamdan alışveriş yapmak istiyorum. yani bu kadarmı zor. bazı alışveriş siteleri bile bu yonteme geçti.

Sen de yorum yaz

 CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda

İlginizi çekebilir