Steam yeni bir rekor daha kırdı

Dev internet oyun servisine aynı anda tam 7 milyon kişi bağlandı; kırılmaz denilen rekor kırıldı!

7 milyon online oyuncu...

Bahar satışlarına başlayan Steam, yeni bir rekor kırdı. 3000'den fazla oyunda büyük indirimler veren Steam oyun servisinin toplam 65 milyon kullanıcısından 7 milyon 190 bini, aynı anda online olarak, Steam tarihindeki en fazla online oyuncu rekorunu kırdılar.

Steam'in daha önceki online oyuncu rekoru, geçen yılın sonundaki indirim kampanyasında görülen 6 milyon online oyuncuydu. 10 sene önce kurulan ve Half Life oyununun yapımcısı Valve'a ati olan Steam servisi büyük bir ivmeyle kullanıcı kazanmaya devam ediyor.

Steam'in yeni SteamOS işletim sistemli "linux" oyun konsolu devreye girdiğinde, geçen sene tanıtılan "büyük ekranda oyun" hizmeti ile birleşerek, çok daha fazla sayıda insanın Steam kullanmasına neden olacağı düşünülüyor.

SteamOS işletim sistemi, PC oyunlarının Steam konsolu veya düşük seviye Laptop'lar sayesinde geniş ekranlı TV'lerde oynanmasını mümkün kılacak. Steam konsolu ayrıca dokunmatik yüzeyli yeni bir oyun kontrolü tasarımıyla da oyunlardaki kontrol hassasiyetini en üst seviyeye çıkaracak.

Cem Şancı

Okuyucu Yorumları

Toplam 4 Yorum

sadece tf2 de 1,5 milyon insanız

Humble Bundle sağolsun 6 dolara süper oyunlar verdi. sen 10 dolara 10 oyun değil 3 oyun bile versen zaten korsan biter ama işte bir oyunu 100 dolara dayatırsan herkes korsan kullanır. İnsanları korsana iten firmalar başka bir şey değil.

nvidia shield' e rakip olmaya hazırlanıyor(konsol açısından) ama nvidia shield' i android yerine steam os' la üretip ps+vita ikilisi gibi yaparlarsa hem oyuncular hem üreticiler açısından çok iyi olur steam seneye 10 milyonu da bulur

dota 2 tek başına yeter

Sen de yorum yaz

 CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda

İlginizi çekebilir