Steam'den korkutan önbellek problemi!

Dev oyun servisinde yaşanan 1 saatlik büyük sorun, düşünülenin aksine bir hack saldırısı değilmiş!

  • Onur Seven
Steam'den korkutan önbellek problemi!

Valve'nin Steam servisi, kullanıcıların kendi hesapları yerine başkalarının hesap ayrıntılarını görmelerine neden olan hatadan sonra sorunsuz bir biçimde çalışmaya devam ediyor. Valve, 25 Aralık gecesi meydana gelen önemli problemin bir hack girişiminden ziyade kod düzenlemesinden kaynaklandığını açıkladı. Geçtiğimiz yıl Noel döneminde yaşanan ve Xbox Live ile PSN'i vuran hack saldırılarının ardından, Steam'de yaşanan sorunun da benzer bir saldırının sonucu olabileceği düşünülüyordu.

Sorun yaklaşık bir saat sürmesine rağmen büyük yankı uyandırırken, oyun devi için son derece utanç verici bir an olarak kayıtlara geçti. İsmi açıklanmayan bir Valve sözcüsü GameSpot'a yaptığı açıklamada "Steam tekrar çalışıyor. Bir konfigürasyon değişikliğinin sonucu olarak, önbellek problemi bazı kullanıcıların bir saatten az bir süre rastgele diğer kullanıcılar için oluşturulan sayfaları görmesine neden oldu. Sorun çözüldü. Önbelleğe alınmış sayfaların görüntülenmesinin ötesinde sıkıntı verebilecek bir durumun olmadığına inanıyoruz" dedi.

Steam servisinin kendisinden henüz hiçbir resmi açıklama gelmezken, veri sızıntılarının yankılarıyla birlikte durumun ciddiyetinin ortaya çıkması bekleniyor.

Okuyucu Yorumları

Toplam 2 Yorum

kodlarında hayır olmayan firma bir de işletim sistemi yapmaya kalktı hahhahahaha yılın en komik olayı bence

@28 Aralık 2015 11:24 atma be ms yıllardır yapıyor Apple yıllardır yapıyor bi sorunun olmadı... Steam yapınca mı dert oldu? arpanı vermedi diye kızdın heralde...

Sen de yorum yaz

 CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda
Apple Store
Google Play

Turhost

İlginizi çekebilir

Turhost