Stephen Hawking'in uzaylı korkusu!

Ünlü bilim adamı, uzaylıların bir gün bizi bulup Dünya'yı işgal etmelerinden korkuyor!

Stephen Hawking'in uzaylı korkusu!
Stephen Hawking

Son zamanlarda hepimizin gözü kulağı adeta uzayda. Bunun sebebi elbette son dönemde uzay boşluğunda insanlığın ulaşabildiği en uzak noktalara erişmemiz ve bunun sonucunda ortaya çıkan bulgular. Özellikle geçtiğimiz günlerde Mars'ta su bulunmasının heyecanımızı bir kat daha arttırdığı açık. Elbette yalnızca bizler değil, bilim adamları da bir o kadar heyecanlı; uzay ve çevresindeki konularla ilgili hararetli tartışmalar yaşanıyor. Konuya ilişkin son açıklama ise tanınan bir isimden, Stephen Hawking'den geldi...

Stephen Hawking, yaptığı son açıklamayla birlikte uzaya ilişkin atılan son adımlara büyük bir karamsarlıkla bakıyor. Daha önce Yapay Zeka konusunda da endişelerini birçok kez ileten ünlü bilim adamı, uzayda "muhtemel" bir yaşam bulmamızın sonuçlarının ağır olabileceğini düşünüyor. Dünyaca ünlü fizikçi, uzaylıların bizim farkımıza varmasının veya bizi bulmalarının sonucunun, Colombus'un Amerika'nın keşfinden çok daha kötü olabileceğini söyleyerek, içindeki korkuyu açık bir şekilde ifade etti. Uzayda, kendi gezegenlerinin kaynaklarını tüketen "göçebeler" olabileceğini söyleyen Hawking, bu göçebelerin dünyamızı işgal edebileceklerini aktardı.

Öte yandan dünyamıza ilişkin en büyük zararı kendimizin verdiğine de değinen Stephen Hawking, insanlığın yaşamını sürdürebilmesinin, evrende yeni evler bulmaya bağlı olacağını düşündüğünü de sözlerine ekledi. Bir Tanrı inancı olmadığını da sözlerine ilave eden Hawking, bilimin ve matematiğin evrenin kökeni açıklamaya yeteceğini ve bu konuda Einstein ile aynı fikirde olduğunu da söyledi.

Ercan Uğurlu

Okuyucu Yorumları

Toplam 21 Yorum

Uzaylı çıkarsa dünya alem beni .... Bir de bu adamın 2 gün Ömrü kalmış neyden korkuyor

@01 Ekim 2015 16:41 Çok büyük iddia, insan hiç değilse bir yanılma payı bırakır be adam! Uzaylılar geldiğinde sen iyisi mi saklan yoksa proktoloji uzmanları bile sana çare bulamaz.

1970 lerde yayınlandığı günü iple çektiğimiz Bilim-kurgu dizisi ''Uzay Yolu'' göçebe uzaylılarla ilgili yüzlerce senaryoyu fantastik irdelemişti. Ardından A- ve B düşük bütçeli Movie Hollywood filmlerini de sayarsak artık insanoğlunun onlara alıştığı söylenebilir. Eğer İnsanlar hariç diğer canlı türlerinin evrimine bir zarar vermeden ekolojik dengeyi gözeterek yaşayacaklarsa, Dünyayı eski haline getirebilirlerse buyursunlar, uzay magandaları ise istemezük, bizde fazlasıyla var!

S. Hawking'i dahiyane zekası ile Dünya gibi bende takdir ediyorum. Hem uzaylı göçebe istilasından kaygılarını ifade ediyor hem de Dünyalıların başka gezegenlere gitmesinin elzem olacağını, onlar gelirse tehdit biz gidersek doğal, bunlar çelişki! Uzaylılara ulaşmak için uzaya radyo dalgaları gönderip irtibat sağlamaya çalışan binlerce insan var diğerleri ya onlar gelirde bizden üstün canlı ırkı ise istila ederse ne yapacağız diye tasalanıyor. Bunlar abartılmış Eupherie ortada fol yok yumurta yok!

''Uzayda, kendi gezegenlerinin kaynaklarını tüketen "göçebeler" olabileceğini söyleyen Hawking, bu göçebelerin dünyamızı işgal edebileceklerini aktardı'' (...) 150 Milyon yılda oluşan fosil enerji kaynağı petrolü biz 150 yılda bitirdik 30 yıl sonra tamamen bitecek. Kaygı Göçebelerin istilası ise Mars veya vb gezegenlere bizim gidişimiz nedir, aynı sorun yeni Dünya yeni enerji ve yaşam kaynakları bulmak. Dünya gibi evreninde evrimi var, eğer uzaylılar bizden daha zeki ise bizi absorbe ederler.

görmediğine inanmayan bilim adamları bir bakıyorsunuz uzaylılara inanıyorlar. gördülerse söylesinler de biz de bilelim.

'Bir Tanrı inancı olmadığını da sözlerine ilave eden Hawking, bilimin ve matematiğin evrenin kökeni açıklamaya yeteceğini ve bu konuda Einstein ile aynı fikirde olduğunu da söyledi'' 'Bana mutluluğun resmini çizebilir misin Abidin, işin kolayına kaçmadan' -N. Hikmet. Bende S. Hawking'e soruyorum bana sahipsiz bir Tablo gösterebilir misin? Evren var bunu yaratan bir ilahi kudret yok, ressam yok, hepsi Big Bang'le açıklanamaz. Fiziğin altın kuralı hiçbir şey yoktan var edilemez varsa yok edilemez.

''Uzayda, kendi gezegenlerinin kaynaklarını tüketen "göçebeler" olabileceğini söyleyen Hawking, bu göçebelerin dünyamızı işgal edebileceklerini aktardı. (...) Ya belki bunlarda yaşadıkları gezegende ağır coğrafi koşullar, kıtlık savaş vb göçüyorlardır, bizde Demir dağı deldik geldik, biz Türklerde hep Göçebe idik, konduğumuz yerlere çadırlarımızı açtık onlara Yourt dedik yani Yurt oldu bizim oldu, bu (göçebelere) uzaylı Türklere bir şans verilmeli, belki mantaliteleri bize yakındır :)

Holywood bize şimdiye kadar onları; çıplak gezerler, teknoloji var tekstil yok sanki, devasa gemilerini istersek bir stinger füzesi ile imha ederiz olmadı PClerine bir virüs sokarsak alt edebileceğimizi pompaladı. Çoğu zaman su için geliyorlar Uzayda başka yerlerde de su var, niye gelip illa da bizle savaşsınlar? İyi niyetli uzaylılar da ne melhemse ET gibi çocuklara musallat olur geri gitmek ister. Bence bunlar gerzek veya psikopat değillerse Dünya'yı işgale gelmezler bizi teğet geçerler.

NASA'nın elinde pek çok uzay aracının dünyaya giriş ve çıkış yaptığına dair görüntüler var. NASA bunları inkar etmiyor. Özellikle dünyadan yüksek bir hızla çıkış yapan ışıklar konusunda büyük soru işaretleri var. Bu ışıkların uzun bir süre yeryüzündeki gaz sıkışmaları sonucunda salınan gazların yol açtığı ışımalar olduğu sanılıyordu ancak yeni görüntüler, bunların sadece birer araç olabileceği gerçeğini ortaya koyuyor. Birileri gezegenimize gelip gidiyor ama kim ve ne olduklarını şüpheli.

@01 Ekim 2015 18:29 melek detected olmasın o? Ha pardon şu çarpılmış adam inanmıyordu öyle şeylere demi...

Evrende yalnız olmadığımız oldukça yaygın. Evrende üstünde canlı olması muhtemel 34.000.000 gezegen var. Ne malum zaten onların Dünyaya çok evvel gelip yerleşmedikleri, belkide ilk atalarımız bu antik uzaylılar idi. İlk canlının suda oluşması meteorların getirdiği canlı hücrenin yapı taşı DNA barındırdığını biliyoruz. Biz ara konak Dünyada metamorfoz geliştik ve yeni gezegenlere şimdi gitmek istiyoruz. Bence endişeye gerek yok, Göçebeler zaten biz idik, gelenlerde ancak eş dost hısım akraba olur

Ben son zamanlar her ne kadar uzaylıları kötü lanse etmeye çalışsalar da uzaylıların negatif olduklarını düşünmüyorum.

NASA uluslararası toplumdan saklanan bazı maddi gerçekleri bunlarında fikriyatını öğrenmek adına bunlara açıyor. S. Hawking bilimsel bulgular olmasa böyle konuşmaz demek ki uzaylılar bizi ziyaret ediyor ve bizi yavaş yavaş buna hazırlıyorlar. Bütün dini inançlar, toplumun yerleşik algıları altüst olacağından bu sırların gizlendiği kanısındayım. Gelmesi muhtemel göçmenler bizden zeki ise bizi kesinlikle gezegenin hakimi olmaktan al aşağı edeceklerdir. Haydi hayırlısı..

kızılderililere zamanında ne olduysa bizede o olacak demişti S.Hawking

Çağdaş dünyanın bütün dinsel sorunlarının kaynağı, Kudüs'te bir Akıl Hastanesi bulunmayışıdır....

Göçebe uzaylı mı o ne la?? onlar gelene kadar zaten dünyada bir şey kalmadı ki amerika hepsini bitirdi geri zekalılar boşuna masraf yapacaklar buraya kadar

Tanrı inancıyla ne alakası var ki.. Sak üstünde damdağan, kaz beline vurmayı..

Bizim uzaydaki canlilari bulabilmemiz icin biton isik yili gitmemiz gerek ama o canlilar zaten bizi biliyor ve emin olun koordinatlarda ellerinde. Dunyanin durdugu gun diye bi film vardi iyi anlatilmis kurgusu guzel. Bu dunyayi mahcettik sira diger evrenlerde. Belki diger gezegenlerin bi sahibi vardirne dersiniz

''Bu dünya, belki de bir başka gezegenin cehennemidir'' (İngiliz yazar ve Futurist A. L. Huxley) Bu düşünce doğru olabilir, Uzaylıların Cehennemi hak edenleri buraya getirip salıvermedikleri ne malum? Dünya bir Cehennem! Atalarımız acaba ne gibi evrensel günah işlediler de buraya salındılar veya eski mekan gezegenlerinde ne gibi fırsatları sevap point kazanmayıp kaybettiler acaba?! Şaka bir yana uzaylılarla öyle ya da böyle birgün kesinlikle karşılaşacağız veya tespit ettiler bizden saklıyorlar.

Logically complete cosmological concept. /due to lack of knowledge of the English language was not able to correct the translation Implemented by Google/ In order to present the unlimited space originally: 1. homogeneous - enough to postulate the presence in it of two elements with Simple and Complex /closed systematically/ 2. heterogeneous - enough to postulate the presence in it of one more element - the Most High and Almighty God - with open systematically. It is easy to assume th

Sen de yorum yaz

 CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda

İlginizi çekebilir