Steve Ballmer, Bing için tedbirli davranıyor

Her zaman aşırı heyecanlı olan Microsoft CEO'su Ballmer, Bing konusunda oldukça tedbirli.

  • Ceyhun Seval

Bing kullanıma sunulduğundan beri dillerden düşmüyor. Apple kurucuları da dâhil herkes Bing'den oldukça etkilenmiş gözüküyor; ama bir kişi hariç: Microsoft CEO'su Steve Ballmer.

Ballmer bir konferansta konuşurken Bing hakkında gerçekten çok güzel yorumlar aldıklarını, ama hayallere kapılıp hedeflerini aşırı noktalara yükseltmenin yanlış olacağını söyledi. Google gibi sınıfındaki devlere ulaşmak için ise kendilerini sürekli geliştirmek zorunda olduklarını belirtti: "Belki başarılı oluruz, belki de olamayız. Ama bunu değişmeden, kendimizi değişime adamadan bilemeyiz. Bu belki altı ay, belki bir hatta iki yıl sürebilir. Önemli olan pes etmemek."

Ballmer aslında temkinli davranmakta haklı. Her ne kadar ilk çıktığı hafta Bing'in ikinci sıraya yerleştiği haberleri havada uçuşsa da sonradan gelen Mayıs raporu aslında bir değişimin olmadığını göstermişti. Ayrıca diğer arama motorlarının artık emeklerinin ürünlerini topladıkları bir dönemde piyasaya girmeye çalışan bir platform için çalışmaya devam edip ve pes etmemekten başka bir çare yok.

Bu yüzden Microsoft hisse sahiplerinin ve Wall Street çalışanlarının sadece reklâm giderlerine 100 milyon dolar ayrılan Bing hakkında acele etmeyip biraz temkinli olmaları gerekiyor.

Okuyucu Yorumları

Toplam 2 Yorum

olacak az kaldı.

Windows karşısında Linux'un ne kadar şansı varsa bing'inde Google karşısında o kadar şansı var ! Daha fazla değil !!!

Max_Real Qnx

Sen de yorum yaz

 CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda

İlginizi çekebilir