Steve Ballmer, Google'a fena saldırdı

Microsoft'un patronu Ballmer'dan Google ve yeni işletim sistemi Chrome OS hakkında inanılmaz sözler.

  • Ümit Öncel
Steve Ballmer, Google'a fena saldırdı
Steve Ballmer bu kez Chrome OS'a yüklendi.

Microsoft'un Developer & Platform Evangelism bölümü başkan yardımcısı Walid Abu-Hadba'nın Google Chrome OS hakkındaki sert sözlerine daha önce burada yer vermiştik. Ve şimdi de sıra, Microsoft patronu Steve Ballmer'a geldi...

Bilişim dünyasının en renkli simalarından biri olan Steve Ballmer, ne zaman ne konuda konuşursa konuşsun dikkatleri üzerine çekmeyi başarıyor. Geçtiğimiz günlerde Microsoft iş ortakları için düzenlenen bir konferansta konuşma yapan Ballmer, bu geleneği bozmadı. Daha önce iPhone ve Apple hakkında ilginç açıklamalar yapan Microsoft'un patronunun hedefinde ise bu sefer Google'ın yeni işletim sistemi Chrome OS vardı.

"Bu şeyin ne olduğunu kim biliyor? Bu Chrome OS şeyi bana oldukça ilginç geliyor" diyen Ballmer sözlerini şöyle sürdürdü; "Akıllarını mı toplayamıyorlar ya da oradaki problem nedir bilmiyorum ama ben en son baktığımda iki ayrı işletim sistemine ihtiyacınız yoktu". Steve Ballmer bu sözleriyle Google'ın iki ayrı işletim sistemine, yani Android ve Chrome OS'a ihtiyaç duymasına şaşırdığı ifade etti ve Chrome OS'u bir vaporware yani sürekli ertelenen ve sonunda iptal edilecek bir proje olarak gördüğünü söyledi.

Okuyucu Yorumları

Toplam 16 Yorum

işlerine gelmiyor tabi..

VAPORWARE konusunda birşey diyemem ama cidden androide yoğunlaşıp ondan sonra, pc ve telefon olmaz üzere iki farklı yol haritası yapsalardı daha iyi olurdu diye düşnüüyorum.

satışları düşecek ne yapsın. alternatif yazılımı sonuna kadar destekliyorum :)

paranın açamadığı kapı yoktur, o kadar parayla ben şimdiye 10 çeşit işletim sistemi yaptırmıştım :)

arama motoru konusunda google bir numara fakat microsoftu geçemeyecekleri iki alan var : birincisi işletim sistemleri ikincisi ise office programları.

Eğer cloudcomputing denilen sistem yaygınlaşırsa ve googleda üreteceği işletim sistemine bu teknolojiyi bütünleştirirse o zaman MS de benzer bir ürün çıkartabilir.

acaba bunları korku mu söyletiyor :)

Ballmer bence haklı.Çünkü Microsoft'un hüküm sürdüğü (ki bu bir gerçek Chrome du MAC di yalan) bir dünyada windows'dan başka bir işletim sistemi çıkarılması bu firmanın sadece zararına olacağını düşünoyurm.Hem akla gelen ilk işletim sistemi de Windows'tur sonu da o olacak bence

Microsoftun sanki cep telefonu ve bilgisayarlar için ayrı işletim sistemi yok da Google a laf atmış. Google ilerde ikisini birleştirede bilir. Nede olsa ücretsiz dağıtıyor hizmetlerini. Microsoft gibi starter, basic, pro, ulti gibi para toparlama stratejilerine gerek duymayacaklar.
Google Crome OS u bedava dağıttığında microsoft bayağı bir sarsılacak. Microsoftta Windows Free versiyonu çıkarmak zorunda kalacak ve tabi en tercih edilen sürüm olacak temel hizmetleri bu sürüme koyarsa. Koymazsa zaten Chrome OS alıp başını gider. Windows Ultimate versiyonunu da Ballmer kullanır anca.

herkes yalanda yanlış da olsa kendini bir şekilde savunacak. Bence bu kadar sert açıklamalara gerek yok. Resmen bir dünya devine kaçık demek istemiş

tabikide microsoft iki ayri isletim sistemi yapmiyo telefon icinde windows pc icinde windows

arama motoru konusunda google bir numara fakat microsoftu geçemeyecekleri iki alan var : birincisi işletim sistemleri ikincisi ise office programları.

----------------------------------------------------------------------------

işte bu en mantıklı yaklaşım.. bu noktada haklısınız.. mümkünde gözükmüyor.. microsoft google arama motorunun geçemediği gibi..

Google başarısı 2014 te bedava dağıtılacak windows Xp lerin daha erken dağıtılmasını sağlayabilir.

Googla rulez :|

doğru demiş

Sen de yorum yaz

 


CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda

İlginizi çekebilir