Steve Ballmer'ın çalışanlarına son mektubu

Steve Ballmer, Microsoft çalışanlarına yazdığı son mesajda bakın neler dedi...

  • Zeynel A. Öztürk
Ballmer'ın çalışanlarına son mektubu

Microsoft'un yeni CEO olarak Satya Nadella'yı seçmesi, aynı zamanda 1980'de şirkete katılan ve 2000'den bu yana yöneticilik yapan Steve Ballmer'ın 34 sene sonra günlük görevlerinden ayrılması anlamına geliyor.

Ballmer, emeklilik planlarını ilk olarak geçtiğimiz sene Ağustos ayında açıklamıştı. Microsoft'un yeni bir CEO seçmesi ise yaklaşık 6 ay sürdü. Ballmer'ın Microsoft takım çalışanlarına gönderdiği son e-postada ise şu sözler yer aldı:

"Microsoft'un yeni CEO'su Satya Nadella'yı duyurduğumuz bu gün, inanılmaz derecede heyecan verici bir gün. Satya'nın müthiş bir CEO olacağından şüphem yok."

"Satya, kendini kanıtlamış bir lider. Güçlü teknik yeteneklere ve müthiş iş sezgilerine sahip. Piyasada olup biteni görme yetenekleri ve fırsatları değerlendirme yeteneklerine sahip. Satya'yla senelerce çalıştım ve bu yeteneklerini defalarca gördüm. Ancak Satya yalnız değil. Baş Liderlik Takımımız hiç olmadığı kadar güçlü ve bu grup, bizi ileriye taşıyacak."

Ballmer'ın CEO'luktan ayrıldıktan sonra yönetim kurulundaki koltuğunu da bırakacağı söylentileri ortada dolaşıyordu, ancak böyle bir gelişme yaşanmadı. Ballmer, Microsoft'un yaklaşık yüzde 4'lük hissesini elinde bulunduruyor ve bu hisseleri satmayı düşünmüyor.

Okuyucu Yorumları

Toplam 3 Yorum

Steve Ballmer'ı özleyeceğiz. İyi şanslar, komik adam! Arada bir de olsa görünmeyi unutmayın! Aslında sizden son bir isteğimiz var: Tabii ki Maymun dansı!:).. <Cleverman>

orada millet eski şirketine methiyeler düzerken bizde ayrıldığın yeri kötülemek adet olmuştur işte farkımız.

gider ayak windows 7 ve 8`in hiç beğenilmediğini bu yüzden hiç satamadıklarını itiraf etmişti hazır gidiyorken microsoft`un 1994 senesinde nasıl bir soytarılıkla ele geçirdiğini de itiraf etseydi!

Sen de yorum yaz