Steve Ballmer, Windows 10 için kararını verdi

Microsoft'un eski CEO'su Steve Ballmer, bakın Windows 10 hakkında neler düşünüyor?

  • Zeynel A. Öztürk
Steve Ballmer, Windows 10 için kararını verdi

Dünkü Windows 10 tanıtımı, Microsoft tarihine geçecek en önemli olaylardan biriydi. Firma Redmond, Washington'daki etkinliğinde Windows 10'un detaylarından ve onu her tür cihaza getirme planlarından bahsetti. Firma, dokunmatik Office uygulamasından HoloLens'e, ücretsiz yükseltmeden Project Spartan'a bize heyecanlı tanıtımlarla dolu bir akşam yaşattı.

Yazılım ve donanım devinin bir önceki CEO'su Steve Ballmer'ın tüm bu yaşananlar karşısında heyecanlanmaması ise sanırız olanaksızdı. Sonuçta Microsoft, 14 yıl boyunca Ballmer'ın yönetimindeydi.

Ballmer, Microsoft'un etkinliğiyle ilgili düşüncelerini birkaç saat önce Twitter üzerinden paylaştı. Tahmin edebileceğiniz gibi Ballmer'ın görüşleri, fazlasıyla olumluydu.

"Bugün tüm MSFT çalışanları gururlu, tüketiciler heyecanlı, hissedarlar ise salya akıtıyor. Windows 10 donanımları, hizmetleri ve işletim sistemi bir harika. MSFT'yi seviyorum. - Steve Ballmer (@stevebmicrosoft) 22 Ocak 2015"

Ballmer'a göre etkinlik, tüm Microsoft çalışanlarını gururlandırırken, firmanın müşterilerini heyecanlandırmayı başardı. En önemlisi ise Ballmer'a göre duyurular karşısında firmanın hissedarlarının "ağzının suyu aktı".

Windows 10'un heyecan verici olduğu ve gün geçtikçe bizleri daha da heyecanlandırdığı doğru. İşletim sisteminin final sürümünü, bu sırada gelecek daha fazla yeniliği heyecanla bekliyor olacağız.

Okuyucu Yorumları

Toplam 12 Yorum

Böyle bilir kişi ve otorite konumundaki bir adam bile bunu diyorsa Windows 10 gerçekten rakiplerini rafa kaldırmış demektir. W10 tanıtımından önce "MS'ye son bir şans veriyorum. W10 beklediğim gibi olmazsa Lumia'mı satacağım." diye düşünüyordum. W10'un beklentilerimin üzerinde, hatta hayal gücümün bile ötesinde olduğunu görünce artık önceki düşüncmin tam zıttı olarak Google ve Apple'a hiç şans vermemeye karar verdim. Kaldı ki W10'dan ve MS'nin güvenli hizmetlerinden sonra iki şirket de gündemin, beklentilerin ve güvenliğin çok gerisinde kaldı. Zaten bu saatten sonra reklam şirketi Google'ın Android'ini ve sızdırma şirketi Apple'ın iOS'ini fanboylarından başka kimse kullanmaz.

Bence en büyük bomba Windows 10 a ücretsiz yükseltme sağlanması oldu.

kendi becereksizliğini böyle kapatıyor

Saçma bir haber olmuş. Microsoft hisseleri Windows 10 etkinliği sonrası % 1 kusur değer kaybetmişti

tam dengesiz ya :)

Microsoft un Windows Vista ve Windows 8 fiyaskosunun nedeni bu adamdı ve Windows Phone hala kullanım oranında android i yakalayamaması hep bunun yüzünden

developers developers developers

@23 Oca 2015 16:23 Cortanadan sevgilerle

Ne yani microsoftun en buyuk hissedarlarından hatta bill Gates den bile fazla bir hisseye sahib olan ballmerdan beğenmedim demesini mi bekliyorsunuz tabiki ağızların suyu aktı diyecek, para para para

Windows 8 çıktıgında da chip yere göğe sığdıramıyordu.Birçok PC kullanıcısı Metro vs gibi şeyleri görmek istemiyor asıl sorun bu

Değişimden ne kadar korkuyor insanlar ya anlamıyorum. Değişim her zaman iyidir, yeni şeyler öğrenmeye başlarsın beynin çalışır genç kalırsın. Fena mı olur 70-80 yaşında hala genç bir beyin?

pc dünyasına win8 kazığını atan adammı beğenmiş şimdi win 10 dan şüphe ettmeye başladım indirelim görelim bi halta yarıyacakmı - best of win 7

Sen de yorum yaz

 CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda
Apple Store
Google Play