"Steve Jobs amacına ulaştı"

Apple'ın kurucularından Wozniak'a göre, Steve Jobs'un baştan beri yapmak istediği şey artık gerçek!

  • Melik Arslan
"Steve Jobs amacına ulaştı"

Tablet bilgisayarlar artık hayatımızda önemli bir yer tutmaya başladı. iPad 2'nin de çıkışından sonra, insanlar daha ince ve daha kullanışlı bilgisayar çeşitlerine yöneldiler.

Steve Jobs'un baştan beri Apple'la birlikte bilgisayar pazarında ne yapmak istediğini, Apple'ın kurucularından Steve Wozniak açıkladı. Kurumsal depolama mühendislerine yaptığı konuşmada Wozniak, tablet bilgisayarları televizyonlarla kıyaslayarak "Tablet bilgisayarlar bu odadaki kişiler için değil" şeklinde konuştu ve sözlerine "Onlar, dünyadaki normal insanlar için..." şeklinde devam etti.

"Bence Steve Jobs'un, Apple'ı kurduğumuz günden bu yana niyeti bu yöndeydi; bilgisayarları normal insanların seviyesine indirebilmek... Ama bu noktaya kadar gelmek kolay bir iş değil. Çünkü bu duruma gelene kadar çok fazla adım attık, çok basamak çıktık. Bilgisayarlar, bağlantılar çok gelişti. Ve geldiğimiz noktada tablet PC'ler duruyor. "

Bu sözleri üzerine "Apple'dan neden ayrıldın?" sorusu sorulunca da Wozniak, şöyle bir cevap verdi:
"Jobs ile hiçbir tartışmamız olmadı. Sadece farklı yerlerdeydik ve farklı kişilerdik." Jobs bir şirket yürütmek isterken, Wozniak ise kalbindeki mühendisin sözünü dinlemişti.

Okuyucu Yorumları

Toplam 10 Yorum

Ama çok pahalı işte yaa :S ucuz olsa yemin ediyorum hiç durmam

Uçak kazasından sonra ne istediğini hedeflerini geleceğini unutmuş bir insan söylüyor bunu...

burda pahalı abd de ucuz burda sömürüyorlar bizleri bunları yapanda apple degıl kendı halkımız

Çok pahalı dediğin teknoloji gerçekten normal insanlar için. Normal insan nasıl olur bir araştırın bakın. Gerçekten de bu teknolojileri normal insanlar hak ediyorlar... Zaten en iyi şekilde ve verimli şekilde bu insanlar bu teknolojileri kullanıyorlar...

tuhaf bir durum. normal insandan kasıt ne acaba? su-i zan etmiyorum. neyse. 2000 tl bulup evime doğalgaz döşetemiyorum da, insanların çoğu benden çok ta fazla zengin olmamakla beraber 1-2 yıl sonra demode olacak aletlere gözleri kapalı 2000 tl verebiliyorlar. işte ben bunu anlayamıyorum...

aptal bir kurtlu elma almaktansa hesap makinalı bir kol saati tercih ederim...!!! yani pis kurtlu elma, benim için dünyadaki en son seçenek bilem değildir...!!!

YAŞASIN MICROSOFT + IBM + GOOGLE + NVIDIA + INTEL ...!!!

saygılarrrr.r.r.rr

son soruya cevab verememiş

Yeni başkanın ayak sesleri. :))

___Mehmet Can___

Bilgisayarı normal hale getirip her eve sokan MS'tir, bazıları windows sayesinde bilgisayarla tanıştılar, bilgisayar sayesinde macle tanıştılar (bazıları)
Her eve soktu da iyi mi oldu hayır, tembel asosyal godoşlar olduk.

abd deki ucuzluk türkiyede de olsa normal insanlar kullanır resmen sömürüyorlar

Sen de yorum yaz

 


CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda
Apple Store
Google Play