Steve Jobs bunu duysaydı...

Eğer Steve Jobs, Apple'ın yeni patronu Cook'un bu sözlerini duysaydı, muhtemelen onu kovardı!

Steve Jobs bunu duysaydı...

Steve Jobs'un ölümüyle birlikte Tim Cook'un başa geçmesi, Apple'da ciddi anlamda değişimler yaşanmasına neden oluyor. Steve Jobs'un adını bile duymak istemediği mini iPad'in üretileceğini konuştuğumuz bugünlerde Tim Cook'un yıllardır süren patent savaşlarıyla ilgili de yeni bir stratejisinin olduğu ortaya çıktı.

Cook, süregelen patent savaşlarının nihai noktaya gelmesi gerektiğini dile getirirken, davalarla uğraşmaktan nefret ettiğine dikkat çekti. İnsanların kendi ürünlerini geliştirmesi gerektiğini kaydeden Cook, patent savaşına son vermeyi tercih ettiğini söyledi.

Jobs'un ardından Cook'un aynı başarıyı gösteremediğini düşünenlere inat Apple, net gelirlerinde yüzde 94'lük artışla yılın ikinci çeyreğini 11.6 milyar dolarla kapatmıştı.

Okuyucu Yorumları

Toplam 13 Yorum

Biz tim cook'a para kazanamazsın demedik jobs olamazsın dedik..

Apple bugün hala başarılıysa bu Steve'in bıraktığı miras nedeniyledir. Hem maddi hem manevi bir miras. Ama Tim Cook bu işi sürdüremeyecek anlaşılan.

Doğru olanını yapıyor bence....

Bana göre Steve JOBS eminim Tim COOK'u bu böyle olacak şu şöyle olacak demeden gitmemiştir.Her şey Steve'in planı ;)

az ürüne çok değer veriyorsun apple. lütfen diğer markalaer gibi çok ürün üretip az değer verme... bozma bu geleneği....

oleeey apple çok havalı ;D

Kimse konser gibi olamaz adam neler yaptı

Bıraktırırsa iyi eder,madem büyüğüm diyosun saçma işlerle uğraşmayacaksın.En ufak-saçma şeyin bile patentiyle uğraşılmaz arkadaş.

tim cook appleyi batırır demedi demeyin applenin stratejisi zaten patent ve az üzürün tim cook bunların tam tersini yapmayı planlıyor....

anlamadığım nokta %94 kar nasıl oluyor :D 200 tl ye üretip 2000tl yemi satıyorlar :D bizde alıyoruz ne zekiyiz ama bunlar harbiden başarılı :)

Steve Jobs Allah'tan öldü ya .. aldığımız nefesin bile patentini alacaktı neredeyse.

'anlamadığım nokta %94 kar nasıl oluyor :D 200 tl ye üretip 2000tl yemi satıyorlar :D bizde alıyoruz ne zekiyiz ama bunlar harbiden başarılı :)'
demişsin ama 200 tl üretip 400 tl ye satıyolar. 200 ü nasıl 2000 yaptın anlamadım %100 kar etseler bile 200 tl lik ürünü 400 e satarlar

Mezardaki Steve abisini dinlemeye devam ederse iflas edecek, herkes Android kapışıyor, hayırlı işler...

Sen de yorum yaz

 


CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda

İlginizi çekebilir