Steve Jobs halen kazandırıyor

Apple, 1 yıl önce ölse de, hala Steve Jobs üzerinden para kazanıyor. Ama kendisi için değil!

  • Ertuğrul Süngü
Steve Jobs halen kazandırıyor
Ürünün fiyatı el yakan cinsten

İlk kez Worldwide Developer's Conference 2012'de görücüye çıkan "Apple MacBook Pro with Retina"  modeli, geçen yıl aramızdan ayrılan Steve Jobs'un özel tasarımlarından bir tanesiydi... Şimdiyse bu cihaz, "Jobs-infused" adı altında limitli bir şekilde açık arttırmaya çıkmaya hazırlanıyor.

Lazer teknolojisini günümüzde en iyi şekilde kullanan Undercover isimli firma tarafından retina taraması yapmasına imkan tanınan model, bilindik Apple logosou ve Jobs'un harika konuşmasından bir alıntıya sahip özel bir MacBook Pro.

1995 yılında Jobs tarafından yapılan konuşmada bulunanların özeti ise kısaca şöyle; "Büyüdüğünüz zaman size içerisinde bulunduğunuz dünyada nasıl yaşamanız gerektiği söylenir, bazı şeyleri çok zorlamamanız, ufak bir aile kurup, arada para biriktirmek suretiyle mutlu bir dünyanın kapılarını açmanız gerektiği öğütlenir. Bu fikirler pek tabi hayatımızı kısıtlamaktan ileriye gidemezler zira tüm dünyanın sizden çok daha zeki olmayan insanların yarattığı bir hayalden başka bir şey olmadığını gördüğünüz anda işler değişir. Bu dünyayı değiştirmek hepimizin elinde ve bir kez bu değişimi yapmayı öğrendiğiniz zaman artık o eski sizden eser kalmayacaktır."

Satılan bu özel üründen elde edilen gelir, "Get it Done" ve "Sellanapp" isimli yardım kurumlarına bağışlanacak. Apple için daha önce görülmemiş düzeyde limitli sayıda bulunan Jobs-infused McBook Pro'ların fiyatı da daha önce görülmemiş bir boyutta. Herhangi bir şekilde ayırtma imkanı bulunmayan cihaz, 9,500 Avro civarında bir fiyatla satışa başlayacak...

Okuyucu Yorumları

Toplam 3 Yorum

Neticede gelir yardım kurumlarına gidicek. Fiyat düşünülmemeli. Jobs gibi dahi bir ismin eseri ve hatırası olmasıda cabası.

harikulade......

amacı ve taşıdığı manevi değere göre cihaz bedava sayılır. hekek kuyumcuların özel tasarım iphonelara milyonlarca dolar istedikleri baz alınırsa

Sen de yorum yaz

 

CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda
Apple Store
Google Play