"Steve Jobs şov yapıyordu!"

Google'ın CEO'su Larry Page, Steve Jobs'u şov yapmakla suçladı ve bakın neler neler söyledi...

"Steve Jobs şov yapıyordu!"

Hüseyin Cem Köylü

Yeni açıklamalarında iş stratejilerini savunan Google CEO'su Larry Page, Facebook'un dert edilecek bir şey olmadığını söyledi: "Bizim misyonumuz, dünyanın tüm bilgisini düzenlemek ve onu herkes için ulaşılabilir ve işe yarar kılmaktır" dedi Page. CEO olarak başa geçtiğinde, şirketin ürün stratejisini sadeleştiren Page, çalışanlara, sosyal ağın Google için ne kadar büyük önem taşıdığını da vurguladığını belirtti.

Page açıklamasında, Walter Isaacson'ın yazdığı Steve Jobs biyografisinden bir de anektod yaptı. Kitapta, Jobs ölüm döşeğindeyken Larry Page'in onu aradığı ve Google'ı nasıl yönetmesi gerektiğine dair tavsiyeler aldığı yazıyor.

Hikayeyi doğrulayan Page, sadece arayanın kendisi değil, Jobs olduğunu öne sürdü. Jobs'un Google hakkında yaptığı açıklamaları da "şov amaçlı" yaptığına inandığını söyledi. Jobs, Google'ın, Android işletim sistemi ve cihazları yaparken, iOS ve iPhone'u kopyaladığını öne sürmüş ve "termonükleer savaş" başlatmakla tehdit etmişti.

"Şirketlerin büyük çoğunluğu için, karşılarında gerçek bir rakip olduğunu hissetmeleri ve gerçek bir yarış içinde olduklarını hissetmeleri oldukça yararlıdır. Bence, bu şekilde daha iyiye ulaşılabilir" dedi Page...

Okuyucu Yorumları

Toplam 6 Yorum

aynı şeyler aklıma gelmişti ki bence doğru büyük ihtimal

Termonükleer savaş !?

Jobs bi bitmedin ***

Adam haklı rahmetli tekno tuğlayı satmak için bin bir şaklabanlık yapmıştı bence o şaklabanlıkları yapmasa satışları artmazdı...

İkiside çok değerli,yaratıcı ve zeki bilişim adamları her konuşmalardan birşeyler çıkartabiliriz en azından ben çıkartıyorum :).Keşke Steve Jobs yaşada böyle göndermeler devam etse :)

larrycim at yalanı öpeyin inananı hadi canım başka kapıya.....

Sen de yorum yaz

 


CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda

İlginizi çekebilir