Steve Jobs'tan Apple hayranlarına mektup

Apple şefi Steve Jobs, dev şirkete büyük darbe vuran iddialara yazdığı bu mektupla cevap verdi.

  • Halil Mollaoğlu
Steve Jobs'tan açık mektup: Ben iyiyim
Steve Jobs: Jobs bir mektup ile sağlık durumuna dair yapılan iddiaları yalanladı.

Apple şefi Steve Jobs ilk kez halka açık bir mektup aracılığıyla sağlık durumu hakkında açıklama yaptı. Geçen sene içerisinde büyük miktarda kilo kaybeden Jobs, bu sene önceden olduğu gibi Macworld açılış konuşmasını yapamayacak. Bunun üzerine Apple şefinin çok ağır bir hastalığa yakalandığına hatta ölebileceğine dair dedikodular çıkmaya başladı. Bu dedikoduların sonucu ise,şirket hisselerinin düşmesi olarak gözlemlendi...

Şimdi yayımlanan mektupta ise Jobs, hayatını tehdit ettiği düşünülen tüm iddiaları hükümsüz kıldı. Sağlık durumundaki düzensizliğin vücudundaki proteinlerin çekilmesine yol açan bir hormon dengesizliğinden kaynaklandığını belirtti. Yapılan kan testlerinin bunu doğruladığını ve kendisinin de bu yüzden tedavi altında olduğunu ekledi. Bu dinlenme sürecinde yine Apple şefi olarak çalışacağını fakat iyileşme sürecinin 2009 ilkbaharına kadar uzayabileceğini söyledi.

Bu sene Macworld açılış konuşmasını pazarlama genel müdürü Phil Schiller yapacak. Bu sefer 5 - 9 Ocak arası gerçekleşecek olan etkinlikte geleneksel olarak yeni geliştirilen ürünler tanıtılacak. CHIP Online sizi etkinliğe dair güncel haberlerle sürekli besleyecek.

Okuyucu Yorumları

Toplam 5 Yorum

biraz gec bir haber olmadi mi? siteyi surekli takip eden biri olarak, son 2-3 aydir chip.com.tr nin haber kalitesinden pek memnun degilim. Bir suru gereksiz haber, kaynak gosterilmeyen haber ve hatta dogru olmayan habere rastladim. umarim bu elestirimi yanli$ anlamaz ve dikkate alirsiniz.

resmi kaynak lutfen?

ne kadar apple a gıcıkta olsam acil şifalar dilerim steve jobs'a, dünya bilişim sektörüne çok şey kazandırdılar.

ne diyebilirim allah sağlık sihat versin...

http://www.apple.com/pr/library/2009/01/05sjletter.html

resmi kaynak budur.

Sen de yorum yaz