Steve Jobs'u kılıfa soktular!

Steve Jobs'u resmen kılıfa sokan şirket, bakın Apple'dan nasıl sert bir yumruk yedi!

  • Zeynel A. Öztürk
Steve Jobs'lı iPhone kılıfı kaldırıldı!
Resmi büyütmek için üzerine tıklayın.

Sanat eseri baskı şirketi Society6'nın ortaya çıkardığı bir iPhone kılıfında Steve Jobs gördüğünüz gibi karbonite hapsedilmiş görünüyor. MSNBC'den Sean Fallon'a göre ürün dikkatleri üzerinde çektiğinden web sitesinden hemen kaldırılmış.

Apple'ın hukuk takımının, üründe Jobs'ın benzerinin kullanılması nedeniyle kaldırılması talebinde bulunduğu düşünülüyor. Ürünü tasarladığı düşünülen Greg Koenig, Society6'ya Apple tarafından başvurulmasının ardından ürünün kaldırıldığı söylüyor. Apple'ın Steve Jobs'un benzerlerine karşı savunması bir ilk değil, zira 2010'da benzer bir durum M.I.C. Gadget'in Steve Jobs figürünü kullandığında da meydana gelmişti ve M.I.C. ürünü geri çekmek zorunda kalmıştı.

Aslında Apple hayranlarının paralarını bu tür şeylere harcamak istemesinin şirkete ne kadar zarar verdiği tartışlacak bir konu.

Okuyucu Yorumları

Toplam 6 Yorum

Hop... Steve jobs'un patenti var arkadaş kullanamassın.

Star Wars daki gibi çok güzel olmuş :D

Başlıktaki "Steve Jobs'u kılıfa soktular!" haber başlığı olarak güzel bulmakla beraber, devamındaki "...şirket, bakın Apple'dan nasıl sert bir yumruk yedi!" kısmını sadece haberi okutmak kaygısıyla yazılmış sansasyon etkisi yaratmayı amaçlamış ama abartılı ve gereksiz bir söz öbeği olarak görüp beğenmedim.

Habere göre; Apple'ın talebi üzerine (belki hukuki yöntemlere başvurularak) ürün ortadan kaldırılmışsa bile görünüşte karşı firmaya bir zarar gelmemiş. Ben bir yumruk etkisi göremiyorum. Sonuçta ne açılmış bir dava ne verilmiş bir tazminat var.

çok güzel ya ben çok begendim

Aslında fikir mantıklı.Oraya Steve jobs yerine şöyle victoria secret's ın eski mankenlerinden koyucaksın tadından yenmez o arka kapak.Ama gel görki Iphone umuz yok, azıcık pahalı :D

Hop... Steve jobs'un patenti var arkadaş kullanamassın.
----------------------------------------------------------------
:D:D:D:D:D:):):):D):D)

Sen de yorum yaz