Steve Jobs'un bilinmeyenleri!

İlk Macintosh'un efsane tasarımcısı, Steve Jobs ile yaşadıklarını ve anılarını işte böyle anlattı!

"Çok iyisin ama o kadar da çok değil"

"Çok iyisin ama o kadar da çok değil"

"Çok iyisin ama o kadar da çok değil": Bir gün öğle yemeğinden dönerken ona dedim ki "Steve, bana Apple II için 1800 dolar verdin ve Apple II giderek daha popüler hale geliyor. Onda bir telif hakkım olduğunu düşünüyorum, çünkü 1800 dolar gerçekten o kadar da fazla değil." Hiç duraksamadı ve şunları söyledi: "Sen çok iyisin. Ama bunu iki veya üç yılda ne kadar satacağımızı düşündüğümüzü bilseydin... O kadar da iyi değilsin."

Nasıl etkileşim kuracağını bilmiyordu: Bence Jobs, etkileşim kurmak istiyordu ancak bunu nasıl yapacağını bilmiyordu. Dolayısıyla ben, öncelikle bir veya iki gün hazırlanırdım ve ofisine giderek şunları söylerdim: "Steve, geçen gün işe geldiğine sana bunları söylemedim ama bunları, bu nedenlerle yaptım." Bana bakardı ve "Tamam, sorun yok. Bu harika. Devam et" derdi.

Aslında oldukça anlayışlıydı: Steve, tam 10 bin kişiyi Apple III açılış partisi için Disnayland'e davet etmişti. Ancak bilgisayar sorun çıkarmış ve kesik kesik çalışmaya başlamıştı. Herkes, suçu benim termal yönetimime atıyordu. Hatanın devre kartında olduğunu saptadık. Steve bir gün beni ofisine çağırdı. Apple III'de çıkan sorunlardan dolayı kovulmayı bekliyordum, ancak şunları söyledi: "Bu büyük bir sorundu ve bundan dolayı gerçekten mutsuzum, ama seni kovmayacağım. Jef Raskin'in Macintosh takımına katılmanı istiyorum."

Okuyucu Yorumları

Toplam 4 Yorum

Resimin altındaki ifade yanlış, Jobs sağ'da değil solda yazacak.

bir zamanlarda "mause`u apple buldu" (steve jobs) diye yazıyorsunuz! ;)

@02 Şub 2014 15:59 o eksi veren arkadaş yalan mı yazdığım?

hüzünlendim....

Sen de yorum yaz

 Bu konuda okuyacaklarınız
1
2
"Çok iyisin ama o kadar da çok değil"
3
CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda

İlginizi çekebilir