Steve Jobs'un büyük itirafı

Apple'ın sosyal ağ işine neden girmediği ortaya çıktı: İşte Steve Jobs'un büyük itirafı...

Steve Jobs'un büyük itirafı

Steve Jobs biyografisinin yazarı Walter Isaacson, Apple'ın kurucusunun sosyal ağ işine girmemesinin nedeninin, Zuckerberg'in bu işi çok iyi yapmış olması olduğunu açıkladı.

Facebook yönetim kurulu üyesi ve Washington Post Company CEO'su Don Graham, Isaacson'a şöyle demiş: "Bir keresinde Jobs'a Silikon Vadisi'nde kimlere hayranlık duyduğunu sordum. İlk söylediği isim Mark'tı."

Isaacson'a göre Jobs'un hayranlığı, Zuckerberg'in Facebook'ta bir sonraki adımın ne olacağı konusunda "doğru bir içgüdüye" sahip olması ve bu nedenle genç girişimciye "kendisini tuhaf bir şekilde yakın" hissetmesi.

Isaacson Jobs'a neden Ping'den sonra sosyal ağ alanında faaliyet göstermeyi bıraktığını sorunca Jobs şöyle cevap vermiş: "Belki Mark bu işi çok iyi yapmış olduğu için. Çok fazla sayıda sosyal ağa gerek yok ve Facebook bu işi çözmüş durumda."

Mehmet Ali Bahıt

Okuyucu Yorumları

Toplam 10 Yorum

tabi tabi facebook artık amele paarı ve çöküşte yakında Apple'da göçüşe geçecek inşAllah...

@21 Tem 2012 15:14 adam microsoft ta temizlikçi beyler

@21 Tem 2012 15:14 Neden Apple'ın çöküşe geçmesini bu kadar istiyorsun ki? Fanatik olmayın bu kadar, komik oluyorsunuz

Çok yakında Apple çöküşe gecer diye dua eden arkadaşa uzuun yılar bokia nin aynı telefonları sadece kapaklarını değiştirip bize kakaladigi günleri hatirlatirim 1ghz işlemcileri beğenmediğimiz bu günlerde tablet pc diye bişey olmayacaktı ...

eskisi kadar girmiyorum sıkıldım artık..faceden...resmen bilindik sözler videolar birbirini tekrar eden paylaşımlar muhabbetler...artık fazla geldi.. arada bir bakıp çıkıyorum fazla zaman geçirmiyorum

Alıntı: "tabi tabi facebook artık amele paarı ve çöküşte yakında Apple'da göçüşe geçecek inşAllah..." Haters gonna hate.

Çok doğru söylemiş

aynen face in zamantüneli mide bulandırıyor artık kendileri kullanırlar :))

Sayın Ziyaretçi 15:14, ne kadar sığ bir yorumdur yaptığınız. Facebook batsın, Apple, Microsoft, Google vs. batsın... Eee kimden alacan o zaman sen teknolojiyi? Ben de sevmem çoğunu ama yerleri doldurulamaz şirketler, dünya teknolojisine yön vermiş devler bunlar. Kim onların yerinde olsa farklı davranmaz. Facebook'u amele pazarı yapanlar vardır ama sen onları görmek zorunda değilsin, arkadaşlarını doğru seç yeter. Aradığın birçok dostuna en kolay yoldan ulaşmak için daha iyi bir alternatif yok yeryüzünde. Mesela ben de sizinle aynı görüşte olduğumdan çareyi Facebook hesabımı kapatmak da buldum, hayatımdan da birşey eksilmedi. Apple desen içine kapanık bir şirket, ürünlerinden birini alırsan sende o dünyanın içine girersin veya dışında kalırsın. Microsoft'u dilediğince sömür, bireysel kullanıcıları pek dikkate almazlar ekonomik açıdan. Google'dan ise korkmak gerek; her alana el atıp o alanda en iyi olmayı başaran bir şirket. Şimdilik çokça hizmeti bedava ama ya sonra..? Ben söyleyeyim; sonra birileri çıkar bunların yaptıklarını bedavaya yeniden yaparlar, bu eski devlerde ölür. Yaşasın yeni devler!

Ziyaretçi 15:14 Ağzına sağlık dostum :)

Sen de yorum yaz

 


CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda

İlginizi çekebilir