Steve Jobs'un gizli yatı ortaya çıktı

Steve Jobs'un kendi tasarladığı ama suya indiğini göremediği "yüzen sarayı" ilk kez ortaya çıktı!

  • Zeynel A. Öztürk
Steve Jobs'un gizli yatı ortaya çıktı

Steve Jobs'un tasarladığı yatın yapımı, ölümünün bir sene ardından tamamlandı. Apple ürünlerini andıran Venüs adındaki yat, büyük bir gizlilik içersinde inşa edilmiş.

Steve Jobs ve Fransız tasarımcı Phillipe Stack tarafından geliştirilen yat, 70-80 metre uzunluğunda. Yatın alüminyumdan yapılmış olması onu diğer yatlardan farklı kılıyor ve bir miktar hızlandırıyor. Yatın ön kısmında şaşırtıcı derecede büyük bir güneş güvertesi ve onun içerisinde bir jakuzi bulunuyor. Bunların arkasında ise yatı kontrol etmek üzere kullanılan 27 inç'lik iMac'lerden oluşan cam bir kabin bulunuyor.

Jobs'un zengin bir işadamına nispeten daha alçakgönüllü bir hayata sahip olduğunu biliyoruz. Zira Jobs, dev bir malikane yerine normal bir evde yaşamayı tercih ediyor, kot pantolon ve kazakla dolaşıyor, o kadar da lüks sayılmayacak bir Mercedes kullanıyordu. Ancak Jobs, sanırız Apple'dan emekli olduğunda hayatının geri kalan kısmını süper yatında huzur içinde geçirmek istemişti.

Jobs'un iPhone'u andıran yatını videomuzda daha detaylı olarak görebilirsiniz!

Okuyucu Yorumları

Toplam 6 Yorum

Hayat............

bir şey aklıma takıldı. hani bu adam ayda 1 dolarına çalışıyordu?

@30 Eki 2012 16:51 ayda 1 dolar hisse ise % 1=1000000 dolar

@30 Eki 2012 16:51 Uzun bir süre "geçici" CEO anlamına gelen iCEO konumunda çalıştı. -iCEO, tam Apple konumu gibi!- Fakat ölümünden yaklaşık 3 yıl önce iCEOluktan CEOluğa atandı. iCEO olduğu sürede sadece aylık 1 dolar aldı.

sevgili büyük üstadın bu muazzam yatını görememesi son derece acı ve üzücü ama biz sadık ve elit kullanıcılarının onu sonsuza kadar yaşatacağından kimsenin şüphesi olmasın.....

Evet ayda 1 dolara çalışıyordu aldığı bir maaş yoktu ancak Apple'da hisse senetleri vardı ve Apple'dan fazlaca hediye alıyordu.

Sen de yorum yaz

 


CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda
Apple Store
Google Play