Steve Jobs'un son planı!

Steve Jobs eğer bu son planını ölmeden önce gerçekleştirseydi, ortalık toz duman olabilirdi!

  • Ertuğrul Süngü
Steve Jobs'un son planı!

Steve Jobs'un zamansız ölümünün ardından geçen bir yıl içerisinde, kendisi ve Apple'a yaptıkları hakkında birçok söylenti çıktı. Kimileri tarafından günah keçisine çevrilen Steve Jobs, günümüzde birçok teknoloji sitesi tarafından Apple'ın aradığı isim olarak lanse ediliyor.

Ancak hakkında her geçen gün yeni iddialar da ortaya çıkmıyor değil. Business Week'te yayınlanan bir makalede, Jobs'un yokluğunun Apple'ı ne kadar derinden etkilediğinden bahsediliyor ve şu iddiaya yer veriliyor: Jobs'un ölmeden önceki son planları arasında Google Search'ü Apple ürünlerinden tamamen uzaklaştırmak da varmış. Zamanında kullanıcıların ne şekilde bir tepki vereceklerine emin olamadıkları için ertelenen fikir, bugün Apple'a, Google Maps olayında olduğu gibi, büyük sorunlar yaratabilirdi.

Apple'ın Google arama sistemini kullanmayı bırakması ne kadar doğru olur, şu anda kestirmek güç. Ama asıl soru, böyle bir durumda yerine neyin koyulabileceği.

Okuyucu Yorumları

Toplam 9 Yorum

valla maps ten dili yandı. arama motoruna yeltenemez. önce ios açıklarını kapatsın

salaklar bir de arama motoru isinde rezil olurlardi :-)

sevgili büyük üstadın ileri görüşlerine katılmamak elde değil... piyasada içi boş ve gereğinden fazla şişirilmiş bir balon olan ve hala acemilikleriyle millete saç baş yolduran komik gugılın Apple ürünlerinde yer alması en başta elit kullanıcılarına hakaret olurdu kanısındayım....

maps başta steve jobs olmadığı için kısmen başarısız oldu.

bence arama motorunda yusuf yusuf olur yapamaz yapmaya kalkışsa bile yerine koyabileceği arama motoru kaç tane var googlea rakip olabilecek?bing belki!!

"elit kullanıcılar" bir tarafımla güldüm(hala gülmekteyim).ayfon(gugıl neyse) un elit birde elit olmayan kullanıcıları mı var?Nasıl belirleniyor bir açıklasalar ayfon kullanıcıları merak ettim.Bir telefonla milletin egosu tavan yapıyor.böyle kullanıcılar olduğu sürece ayfon içi boş kutu üretse "elit kullanıcılar yine alır"

Jobs'tan böyle birşey beklenirdi. Android'i ve Google ürünlerini sevmeyen, çalıntı bulan bir isim olarak zaten savaş içersindeydi.

elit kullanıcı ve apple ürünleri ha? neden ergen kullanıcı demiyoruz? bu apple'ın dünyada ki pazar payını daha iyi açıklar hani şu %3 lerde gezinen... ahhahha ergene bak ya. en donanım özürlü ifonunuda sağda solda anlatıyosundur

biz zenginiz iphone kullanıyoruz. altın kaplama maps ve arama motoru istiyoruz birşey bulmasına gerek yok.

Sen de yorum yaz

 


CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda
Apple Store
Google Play