Steve Jobs'un bu çay paketinde ne işi var?

Steve Jobs'un resmini pek çok yerde gördük. Ama bu kadarını biz bile beklemiyorduk!

  • Cenk Atlı
Steve Jobs'un bu çay paketinde ne işi var?

Artık modern dönemin ikonlarından biri haline gelen Apple'ın kurucusu Steve Jobs'un yüzünü birçok yerde görmeye alıştık. Fakat bu teknoloji dahisinin en bilinen pozlarından birini gördüğümüzde bizi hala şaşırtan yerler de yok değil. Polonya şehri Katowice'deki bir süpermarketi ziyaret eden Magda Swirepo'nun başına gelen şey işte tam da bu.

Süpermarkette dolaşırken kiraz-rom aromalı bir çay paketinin üzerinde Jobs'un o klasik pozlarından birini gören Swirepo, bunu doğal olarak fotoğraflayıp Twitter'da paylaştı. Swirepo'nun daha önce hiç görmediği Tea Rebels adlı bu çay markasının neden bir Jobs figüründen yararlandığı bir bilinmeyen.

Bir teoriye göre, aradaki bağlantı firmanın adındaki Rebels (Asiler) sözcüğü üzerinden kurulmuş olabilir. Zira Apple'ın ünlü tanıtım filmlerinden "Here's to the Crazy Ones" adlı reklamın açılış cümlesi "Here's to the crazy ones, the misfits, the rebels," şeklindeydi ve firma da Steve Jobs'un bu teknoloji dünyasındaki bu "asi" yanını kendileri için bir ilham kaynağı olarak gördüklerini yansıtmaya çalışmış olabilir.

Firmanın bir diğer çay ürününde Mahatma Gandhi'nin resmi olması da bu teoriyi güçlendiriyor.

Okuyucu Yorumları

Toplam 6 Yorum

Arkadaşlar Amerika Birleşik Devletlerinde vergi kaçırmak çok ağır suçtur, ve bundan kaçış yok hemde herkes için, adamlar Bush döneminde yolsuzluk yaptığı belirlenen bakanını hapse attı adam hapiste çürüyor. Yani Amerika`da suç işlendiyse kimse bundasn kaçamaz Amerika başkanı dahil. Ve steve Jobs vergi kaçırma suçu işlediği ortaya çıktı, 5 sene hapis yatması gerekiyordu ama tek bir gün bile hapis yatmadı.

@29 Mayıs 2016 18:01 ne kadar tutarlı cümleler kurmuşsun: ) son cümlen önceki cümlelerin altını üstüne getirmiş...

sTEAve jobs çayları... :D

Başlığı görünce dirildi sand

Bildiğin iTea işte.....

Canım memleketimin riza çayı varken ne dek biz içay'ı :D

Sen de yorum yaz

 

CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda
Apple Store
Google Play