Steve Wozniak yine Apple'a çattı

Apple efsanesi Wozniak'ın Apple hakkındaki sert eleştirileri, dinleyenleri fena şaşırttı!

  • Mehmet Ali Bahıt
Steve Wozniak yine Apple'a çattı

Apple'ın kurucularından "Woz" lakaplı Steve Wozniak, şirketin iPhone 5'e yaklaşımını eleştirdi ve Apple'ı "küstahlıkla" suçladı.

Güney Afrika çıkışlı teknoloji sitesi TechCentral'a röportaj veren Woz şöyle dedi: "Bir yanım keşke Apple bu kadar küstah olmasaydı ve 'meselenin bir biz farkındayız' havasına bürünmeseydi diyor. Keşke [Apple] daha fazla seçenek sunsaydı – [örneğin] iPhone'un küçük ve büyük modellerini piyasaya çıkarsaydı."

Apple'ı eleştirmekten hiçbir zaman çekinmeyen Woz, Android cihazlarına saygı duyduğunu ve sahip olduğunu da açık açık söylüyor. 

Woz konuşmasına şöyle devam ediyor: "Bence Apple 'her şeye sadece başparmağınızı kullanarak erişebilirsiniz' diyerek kendini kandırıyor. Geniş ekran kullananlar arasında kimsenin sorun yaşadığını görmedim... Ama Apple bunu savunma amaçlı bir hareket gibi kullanıyor, çünkü diğer bütün şirketlerin geniş ekran kullandığını biliyor."

Steve Wozniak, 1976 yılında Hewlett Packard'daki işinden ayrılarak Steve Jobs ile beraber Apple'ı kurmuştu.  Apple I ve Apple II bilgisayarlarının mucidi olan Wozniak, bu buluşları ile kişisel bilgisayar devrimine büyük katkıda bulunmuştu.  Woz artık Apple için çalışmıyor ama halen şirketin hissedarları arasında.

Okuyucu Yorumları

Toplam 12 Yorum

Wozniak'ı lakabı Fat Beard değil miydi ? *LOL* Adamın artık yapacak bir şeyi kalmamış işte beyanet veriyor.

Steve Wozniak perde arkasındaki esas kahraman idi,jobs her zaman arkadaşlarının fikirlerini-emeklerini çalan,onları basamak olarak kullanan , evlatlık büyüdüğü halde kendi çocuğunu ısrarla reddeden hastalıklı bir karakter,Wozniak ise ileriyi gören bir yapıdaydı ,herkes İpone başarısından önceki tüketicilerin büyük paralar ödeyip çöp olan Machintosh makinalarıda hatırlamalı!(Steve Jobbs'un kendi yazdığı kitabından )

@19 Eki 2012 17:49 Greatness ayısı senin yorumundan hoşlanmamış... Jobs hırsızdı ve bunu Greatness ayısı kabullenemiyor fat Bear Greatness...

gereksiz adam. fazla ciddiye almamak gerek....

@19 Eki 2012 19:32 Sen çok gereklisin...

katılıyorum steveee

Bu adam iyi ki Apple'ı bırakmış yoksa şimdi Apple 200 Milyarlardaydı o da belki

bir yandan bakınca midilli atı, öbür yandan bakınca truva atı.

bu densiz yine ne zırvalamış ya :)

adamın dibi dibi!

tamam anlıyorum 3 3.5 milyar para verip alıyosunuz şu telefonuda çıkan her haberde neden bilmeden yorum yapıyorsunuz. Biraz araştırın inceleyin arkadaşım ya bune herşeye muhalefet. Bizim bütün bu savunmamız sizin daha az para vererek daha iyi telefona sahip olabileceğinizi söylememizdir. bilip bilmeden androide laf atarak bi yere varmaya çalışmayın.

Wozniak bence Apple'ın asıl stratejisini kavrayamamış HALA.

Sen de yorum yaz

 


CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda
Apple Store
Google Play