Steven Sinofsky'nin gidişi planlanıyor muydu?

Microsoft ve Windows'u sarsan büyük deperemin içine, şimdi de Bill Gates girdi...

  • Zeynel A. Öztürk
Steven Sinofsky'nin gidişi planlanıyor muydu?

Ortaya çıkan raporlar, Steven Sinofsky'nin Microsoft'tan ayrılışının o kadar da ani bir gelişme olmadığını söylüyor.

Yeni bir rapor, Windows 8'in geliştirme sürecinin başında bulunan Sinofsky'nin gidişi için çalışmaların birkaç haftadır sürdüğünü iddia ediyor. AllThingsD'nin ismini belirtmediği kaynaklardan aldığı bilgi ise Microsoft yönetim kurulu başkanı Bill Gates'in bu kararda etkili olduğunu, CEO Steve Ballmer tarafından verilen kararı desteklediğini söylüyor.

Sinofsky ile çalışmanın çok zor olduğuna dair haberleri hatırlatan AllThingsD, yine ismini paylaşmadığı bir kaynağının sözlerini alıntılıyor: "Steve'in yolunu tercih etmekten başka çareniz yoktu." Bir başka kaynak ise şunları söylüyor: "Herhangi bir gruplaşması yoktu, onunla çalışanlar dışında. Çok fazla kavga çıkarıyordu."

Sinofsky'nin tartışma ve kavgalarının yıllar içinde bazı üst düzey yöneticilerin şirketten ayrılmasına neden olduğu söyleniyor. Bugüne kadar Sinofsky'nin yanında olan Ballmer'ın bu kez diğer Windows çalışanlarının huzurunu tercih ettiği düşünülüyor.

Okuyucu Yorumları

Toplam 5 Yorum

deperem de ne :D

Tipinden belli zaten nasl kayik oldugu :)

deperem varmış beyler . kaçın :(

rezil ve komik mikisoft, bu kafa yapısıyla hiçbir zaman bir Apple olamadın ve tabi ki olamayacaksın...

@17 Kas 2012 15:13 Sanki Apple-da böyle sorunlar yokta. Steve Jobs kendisi bile bi sorundu. Yoksa kendi şirketinden kovulmazdı...

Sen de yorum yaz

 


CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda
Apple Store
Google Play