StoreJet: Korkmayın; bu diski yere atın...

CHIP Online Test Merkezi, Dünya'nın en sağlam harici sabit disklerinden StoreJet'i masaya yatırdı...

StoreJet: Korkmayın; bu diski yere atın...

250, 320 ve 500 GB kapasiteli modelleri bulunan 2.5 inçlik Transcend StoreJet 25 ailesinin en büyük avantajı kuşkusuz düşme ya da çarpmalar sonucu oluşabilecek her türlü probleme karşı zarar görmemesi için anti şok teknolojisi ile üretilmiş olması.

ABD askeri düşüş testi standartlarından ( MIL-STD-810F 516.5 prosedür IV ) başarıyla geçen StoreJet 25 içindeki yedekleme yazılımıyla da dikkat çekiyor. Tek tuşla yedekleme yapabilen diskin yazılımı o kadar becerikli ve işlevsel ki aslında ona sadece yedekleme yazılımı demek haksızlık olur. Zira zengin şifreleme seçenekleri ve kullandığınız PC'de iz bırakmadan çalışmanızı sağlayan özellikleriyle StoreJet Elite adlı bu yazılım gerçek bir sihirbaz. Yuvarlak hatlarıyla dikkat çeken StoreJet 25, ne yazık ki sadece USB arabirimine sahip.

CHIP Test merkezin'nin testlerinde başarılı sayılabilecek sonuçlara imza atan ürün, 2 MB test dosyası için 24 MB/sn okuma, 18 MB/sn yazma başarımı ortaya koyarken, test dosyasını 256 MB yaptığımızda disk, 30 MB/sn okuma ve 21 MB/sn yazma sonuçlarını elde etti. Transcend StoreJet sağladığı onaylı ekstra güvenlik dikkate alındığında değerli verilerinizi saklamak için ideal bir ortam sunuyor.

Teknik özellikler

250, 320 ve 500 GB kapasiteli modelleri bulunan 2.5 inçlik Transcend StoreJet 25 ailesinin teknik özellikleri kısaca aşağıdaki gibi:

Model adı Transcend StoreJet 25
Form faktör 2.5"
Boyutlar 134mm × 80.8mm × 18.8mm
Ağırlık 206gr
Fiyat 500 GB: 135 Dolar+KDV

Okuyucu Yorumları

Toplam 3 Yorum

yere düşünce birşey olmuyorsa süper Vallaha...
matrix' deki enseden bağlantıyı piyasaya sürdüklerinde ben bu diski alır ve içine bütün dövüş tekniklerini yükletirim hatta Sebastien Loeb' in sürüş kabiliyetini de atarım içine, terminatördeki sıvı metal dönüşüm kabiliyetini de yüklerim aha bide vista transparan özelliğini de koydukmu tam bir kahraman olduk işte hepsi bu disk sayesinde

saygılarımla metriks reloadıd

Gayet güzel bir haber, aldığım 2,5" diski daha ilk hafta garaniye vermiştim düşme yüzünden.

İşte araştırma, işte Chip Onlne farkı...Disklere boşa giden para ayrı konu, ya geri gelmeyen bilgiler ne olacak? Teşekkürler Chip Online...

Sen de yorum yaz

 CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda

İlginizi çekebilir