Street View'a 1.001 yeni yer eklendi!

Google Maps'in Street View özelliği, belki de tarihinde görmediği bir genişlemeye sahne oluyor!

Street View'a 1.001 yeni yer eklendi!

Google Maps, daha önce haritalarda bulunmayan tam 1.001 yerin görüntüleriyle güncellendi. Yeni eklenen Street View görüntüleri arasında Singapur'daki vahşi yaşam, Kanada'daki konser salonlarının iç bölümleri, Hartford'daki Mark Twain House and Mark Twain Museum bulunuyor.

Şirket, eklenen Street View konumlarının tam listesini yayınlamasa da yeni yerlerin tatil planı yapanların, yürüyüş yapanların ilgisini çekeceğini söylüyor. Blog'da üzerinde durulan yerler arasında İspanya'daki Seville Katedrali, Kopenhag kanalları, Mexico City'deki Chapultepec Park var.

Google'ın Street View'a eklediği görüntüler, hizmeti zengin bir sanal turizm uygulaması haline getiriyor. Dahası bu güncellemeler, Google'ın haritaları 3D görüntülerle gerçek zamanlı olarak güncellemeyi amaçlayan Ground Truth projesinin de önemli bir parçası.

Zeynel A. Öztürk

Okuyucu Yorumları

Toplam 7 Yorum

hala türkiye yok ???

@16 Haz 2013 19:22 olmasın zaten

@16 Haz 2013 23:16 yandexte türkiyenin street wiewi var

@17 Haz 2013 11:29 onu diyorum ya işte ne kadar güncelleme yaparlarsa yapsınlar bu kadar büyük kullanıcı kütlesinin bulunduğu ülkeye street view özelliğini getirmemek saçma google yandexten çok önce giriş yaptı sonuçta hatta o kadar ki çoğu internet kullanıcısında internet=google mantığı var

Kendi ülkesinin konser salonlarının iç görünümleri bile var ama 20 milyonluk koskoca istanbuldan tek bir street view görüntüsü yok Google'ın.

Turizmide öldürecek bu google. herkes bana muhtaç olsun der mi bir firma ya.

@16 Haz 2013 23:56 güzel fıkraydı

Sen de yorum yaz

 


CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda

İlginizi çekebilir