Street View'da akıllı gezinti keyfi başlıyor

Google bütün tepkilere rağmen Street View servisini yaygınlaştırmaya ve geliştirmeye devam ediyor.

Street View'da akıllı gezinti keyfi başlıyor
Google Street View'da dolaşmak artık daha kolay.

Google beğenilen, ama beğenildiği kadar da tartışılan Street View servisini geçtiğimiz günlerde elden geçirdi.

Google Street View'da eskiden sadece caddeler üzerindeki ileri ve geri ok işaretleri ile gezinebilirken artık Google'ın pan kek adını verdiği araç sayesinde yoldan bağımsız olarak gezinti yapabiliyorsunuz. "Akıllı gezinti" olarak adlandırılan sistem için Google çeşitli teknikler kullanarak bütün yolların geometrisini oluşturmuş.

Artık Street View'da gezinirken tek yapmanız gereken, farenizi hareket ettirerek, 3B objeleri algılayarak onlara göre hareket eden pan kek imlecinizi yaklaşmak istediğiniz noktaya getirip çift tıklamak.

Street View en son Japonya'da ve Yunanistan'da Google'un başını ağrıtmış, bu yüzden Google 12 Japon şehrini tekrar görüntülemek zorunda kalmıştı. Ama bu gibi tepkiler ve fiziksel engelleri görmezden gelen Google kimi zaman bir arabayla, kimi zaman da bir bisikletle çekimlerini yapmaya devam ediyor.

Ceyhun Seval

Okuyucu Yorumları

Toplam 6 Yorum

Ben bu servisi çok seviyorum ve çok güzel oluyor gerçekten. Diğer ülkeleri geziyorum canım sıkıldığında hoş vakitler geçiriyorum. Teşekkürler Google. Tüm tepkilere rağmen devam.

Kotaya çok yazmasın bu, bakmayı düşünüyorum da... :)

hee ben de çok seviyorum.Türkiyeye de gelsin be benim için bir mahzuru yokTabii evimin içini çekmediği müddetçe)

Google benim gibi kendini futurist zannedenlerin hayallerini bile aşan olağan üstü işleri başarıyor. Gerçekten muhteşemsin ve iyi ki varsın Gooooooooooogle.

bir tarafta microsoft Bing bir yerde google çok fark var ÇOOOOK!!!!!!!

bu harika bi olay ben yurt dışına pek cıkamıyorum imkanlarım kısıtlı fakat bu google sayesinde bi londra paris new york gibi yerlerde dolaşa biliyorum yeni yerler ortamlar görüyorum ben cok sevdim ara ara kullanıyorum türkiyeyede gelsin istanbulu marmarisi bodrumu ceksinler hem reklam olur hemde gelip gezemeyen yurdum insanıda internetten de olsa görürü

Sen de yorum yaz

 CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda

İlginizi çekebilir