Studio XPS 435: Dell'in yeni üst seviye PC'si

Dell'in yeni masaüstü canavarı hazır: XPS 435 mühiş donanım bileşenleriyle göz kamaştırıyor...

  • Halil Mollaoğlu
Studio XPS 435: Dell'in yeni üst seviye PC'si
Dell Studio XPS 435: Intel gücüyle donatılmış donanım paketi.

Dell firması İngilizce web sitelerinde Studio XPS 435 Desktop Computer ile uç seviyede performans sunan bir donanım paketini tanıtıyor. PC-üreticisi işlemci olarak Intel'in güncel amiral gemisi Core i7'nin farklı modellerini kullanıyor.

Standart olarak PC 3 GB DDR3 RAM ile donatıldı ama bunun yanında 24 GB'a kadar destek sunuluyor. Ayrıca Dell'e göre PC'nin kasası 4,5 TB'a kadar sabit disk için yer sunuyor. Ekran kartı konusunda ise 1 GB GDDR5 bellekli AMD Radeon HD 4870'e kadar seçim yapmak mümkün.

Temel sürümde optik sürücü olarak CD/DVD sürücü sunuluyor, istenirse Dual Drive Blu-ray (BD) yazıcıya kadar yükseltme yapmak mümkün.

Cihazın üst kısmındaki USB portları sisteme MP3 çalar gibi taşınabilir cihazları takmayı kolaylaştırıyor. Bilgisayarlarda işletim sistemi olarak Windows Vista Home Premium ön yüklü geliyor.

Fiyatlar 1100 dolardan başlıyor. Studio XPS 435 Desktop Computer'in Dell'in diğer çevrimiçi mağazalarında da sunulup sunulmayacağı henüz belli değil.

Okuyucu Yorumları

Toplam 6 Yorum

Buna göre bile Apple kendine öyle bir çekiyor ki (iMAC, Mac pro hiç deilse bile mini mac) param olsa mac alırım. Karizma sonuçta.

50 GB RAM a kadar arttrırılabilir olsa ne olur,para biriktirip alana kadar sistem çürür :D
bunun yanında HDD çok büyük,disk birleştir dediğimi düşünemiyorum

yani mac in karizması bambaşka:D

ömründe mac kullandın mı ya ???

ucuzmuş burda dünyalar para veriyosun iyi sistem almak için

Aman birdaha DELL mi allah korusun.
Servis yok onu arıyorsun bizde kayıtlı değil bunu arıyorsun bizde yok. batarya 193TL (doların 1,20 lerde gezdiği zamanlarda) cihaz masadan düştü bişey olmadı motorsikletten düştü birşey olmadı ama hep sorun hep sorun kart okuyucuyu yükle ekran gidiyor ekranı yükle ses gidiyor:))) servise gönder 29ncü gün gelsin arıza bulunamadı bios update yapıldı desinler. aman allah korusun ben DELLirdim

Sen de yorum yaz

 


CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda
Apple Store
Google Play