Surface'de can sıkan 2 hata!

Microsoft bir yandan Surface satışlarına sevinirken, bir yandan da bu 2 can sıkan sorunla uğraşıyor!

  • Ertuğrul Süngü
Surface'de can sıkan 2 hata!
MS sorunlu ürünleri değiştiriyor

Microsoft'un uzun süre beklenen tableti Surface, sonunda piyasada. Ön siparişe açıldığı andan itibaren yok satan ürünün, öyle görünüyor ki hakkında çokça konuşulan güvenlik yamasından daha çok, fiziksel bir güncellemeye ihtiyacı var.

Microsoft Surface Forum'larında birçok kullanıcı tarafından, cihazın tam olarak manyetik bir şekilde Surface Touch klavyesi ile kenetlendiği noktada sorun bulunuyor. Yapılan iddialara göre birçok kullanıcı bu kenetlenme noktasında yırtılma ve deformasyon ile karşı karşıya kalmış durumda. Forum'larda "Belirttiğiniz gibi, benim de eşime aldığım Surface touch cover'da kısa sürede sıyrılmalar ve soyulmalar baş gösterdi. Microsoft store üzerinden değiştirdiğim ürün, aradan 24 saat geçmeden yine benzeri bir soyulma durumunu tekrarladı." şeklinde yazılan kullanıcı yorumlarınınsa ardı arkası kesilmiyor.

Kullanıcıların karşı karşıya kaldıkları tek sorun klavye ile sınırlı değil. Bazı kullanıcılar bir anda kapanan ses sorunu yaşıyor ve bu konu hakkındaki şikayetler giderek büyüyor. Bu ve benzeri sorunların paylaşıldığı forumlara el atan Microsoft ise, "Surface teknik destek hattıyla lütfen iletişime geçin, bu sayede sahip olduğunuz sorunlu klavyeyi kolaylıkla değiştirebilirsiniz. Sorunun tam kaynağını araştırmaktayız." gibi bir cevap vermiş durumda.

Okuyucu Yorumları

Toplam 8 Yorum

helal olsun güzel destek veriyor en azından

avrupadaki destek zaten iyi. Önemli olan Türkiyede verilen destek:D

Tüm yeni cihazlarda sorun olabilir. Ancak bu yeni cihaz microsoft veya android ise en azından destek veriyo denir, yok bu cihaz apple ise kurtlu veya çürük elma olur.

apple gibi "yok öyle bi hata" "o sizin probleminiz" demiyo hiç yoktan!..

Satış sonrası hizmet gerçekten önemli. Özellikle microsoft, bilgisayar piyasasına kötü bir giriş yapmamak adına bu sorunları en kısa zamanda çözmeye çalışacaktır diye de düşünmeden edemiyorum.

microsoft mouse kullandıktan sonra bundan microsoft`a kuruş kazandırmam! satın aldığım dizüstünde bile windows yüklü olmamasına dikkat ediyorum

@12 Kas 2012 14:55 linuxlu laptop bulmak zor olmuomu

önemli olan verdiği destek zaten her yeni çıkan ürün problemli...

Sen de yorum yaz