Surface'deki IE10 daha yavaşmış

Microsoft'un Surface tableti ve özellikle tabletteki IE 10 web tarayıcı, bu testte adeta döküldü!

  • Zeynel A. Öztürk
Surface'deki IE10 daha yavaşmış

Internet Explorer 10, web tarayıcısının önceki sürümlerine göre önemli geliştirmeler sunuyor. Ancak yapılan hız testleri ile aynı durumun Microsoft'un Windows RT ile çalışan Surface tabletinde geçerli olmayabileceği anlaşıldı.

Web tarayıcılarının performansını sınamakta sıkça kullanılan Peacekeeper, çeşitli tablet ve cep telefonlarında yapılan testlere ait sonuçları yayınladı. Test sonuçlarında 348 puan aldığı gözlenen Surface tabletin diğer popüler tablet ve telefonların çok gerisinde kalması dikkat çekti.

Peacekeeper test sonuçlarında en başarılı cihaz, 951 puanla iPad 4 olarak öne çıkıyor. Apple iPhone 5, 907 puanla ikici gelirken Samsung Galaxy S3 680 puanla üçüncü sırada bulunuyor.

Hız testleriyle tanınan firma Futuremark da 3DMark PC hız testi yazılımının Windows 8'de ve önceki Windows'larda çalışacak bir sürümü üzerinde çalışıyor. Ancak yeni sürümün ne zaman geleceği hakkında şimdilik bir bilgi yok.

Okuyucu Yorumları

Toplam 8 Yorum

Flash desteği bulunmayan bir sistemle destekli tarayıcıyı karşılaştırmak pek akıl işi değil.Çekirdek yazılımları farkı bulunduğundan apple ürünlerini de işin içine sokmak tam anlamıyla ... gerisini siz doldurabilirsiniz.

Ziyaretçi Bugün 20:31 işte donanımdan ve yazılımdan anlayan biri sonunda konuştu. helal olsun. ben bunu söyliyip duruyorum ama anlamıyorlar. bu testte apple ın olmaması lazım...

tablet kadar gereksiz bir alet varmı ya :)

Arkadaş bide sunspider koyun bakalım ne oluyor. Dİğer testlerde dökülen tarayıclar için haber yapılmıyor nedense. Bir tarayıcı herşeyde başarılı olamaz sonuçta

Hem 20:31 hemde 22:23 te yazan arkadaşları tebrik ederim. çok doğru söylüyorlar ancak bu testi yapanlarda bunun farkında olarak yapıyorlar. amaç ie10 un hızıda değil zaten , bazı markaların bazı modellerini öne çıkarmak yani ie10 un hızını test edecek olsalardı aynı tablet pc üzerinde diğer tarayıcılar ile kıyaslarlardı

2 MS fanboyu hemen ie avukatlığına başlamış... gerçekler acıdır... ie en kötü tarayıcıdır surface ile dahada kötü olmuş...

ben microsoft makinemde 550 tl sadece aparatına verip apple cinema display kullanıyorum neden acaba ? apple kötü değildir samsung ve mikrosotta değildir çamur atmayalım lütfen.

Sen de yorum yaz

 


CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda
Apple Store
Google Play