Surface, iPad'i geçti!

Microsoft'un Surface'i, bu testte iPad'i geride bırakmayı başardı! İşte o test ve şaşırtıcı sonuçlar

Apple iPad'ler için şok performans testi!

Birleşik Krallık'da faaliyet gösteren ve tüketicileri bilinçlendirmeyi misyon edinmiş Which? isimli bağımsız kuruluş, yapmış olduğu tarafsız satınalma testleriyle son kullanıcıları bilgilendirmeye devam ediyor.

Which?'in İngiltere tablet pazarı için yapmış olduğu bir araştırma Apple'ın hiç de hoşuna gitmeyecek sonuçları da beraberinde getirdi. Geekbench yazılımı kullanılarak yapılan testlerle birlikte iPad'lerin, 150 dolarlık Android tabletlerden bile daha yavaş olduğu sonucuna varıldı.

On adet tabletin mercek altına alındığı testte, Microsoft tarafından piyasaya sürülen Surface Pro 3'ün, Apple, Google ve Amazon'un üretmiş olduğu tabletlere oranla %20 daha hızlı çalıştığı tespit edildi.

Performans testinden en düşük puan alan Apple iPad mini 3'ün, 150 dolar fiyat etiketine sahip Android tabletlerle bile yarışamamış olması dikkat çekti. Which?'in tablet testine göre iPad mini 3 performans olarak Surface Pro 3'ten neredeyse üç kat daha yavaş çalışıyor.

Araştırmanın bir başka dikkat çeken tarafı da dünyanın en çok satan tableti iPad Air 2'nin performans konusunda Microsoft Surface Pro 3'ü geçememesi oldu.

Onur Seven

Okuyucu Yorumları

Toplam 17 Yorum

intel i5 işlemcisi olan tablet bırakında geçsin artık !

surfaceler tam bir makine keşke burayada gelseler.

Tabi tabi son grafik MC5 açsın o 150 Dolarlık tablet görelim

@15 Haziran 2015 22:55 Açıksası hiç bir araştırma yapmadan boş yorumda bulunduğunuzu kanıtladınız

Tablette surface derim ... İ7 si de fena olmaz :)

Normal sonuç...biri tablet bilgisayar diğerleri oyuncak....Surface' muadili yok ki onların arasında...birine hakaret diğerlerine haksızlık olmuş.

zaten appleın benchmarklarda en yüksek puanı alma gibi bir hedefi yok. en iyi kullanıcı deneyimi yaşatmayı sağlamaya çalışıyor apple. yoksa koy en iyi 8 çekirdekli işlemci 16 gb ram vs. al sana en iyi tablet. bir tablette benchmark testlerinin ne kadar fark edeceği de tartışma konusu.

@16 Haziran 2015 00:36 sen ne diyon kardeş.

@16 Haziran 2015 00:36 Türkiye'de "Dublaj Türkçesi, Kahve Dili, Öz Türkçe" gibi konuşma ve dil şekilleri var. Sizin kullandığınız "kullanıcı deneyimi yaşatmayı " cümle parçası da Windows'un Help menüsü Türkçesi :)

Hadi gene çamur atın . La sizin kullanmadan çamur attığınız 3 sene önce çıkmış wp li l 920 bile İphone 5 ve galaxy s6 dan daha hızlı sizin gibi dalga geçen arkadaşlarım mor oldu.

Temiz olsun wp olsun az olsun bizim olsun sizde 2000 tl verin andrd ve iosa tadını çıkarmadan verem olun enyler

palavra surface çöpü için bu imkansız...

Bende surface 2 Pro var fakat beş para etmez mouse ile kullanınca fena değil ama bu dokunmatik olayını çözememiş Microsoft amca umutlar Windows 10 için

@16 Haziran 2015 03:47 Sen İPad'e alıştığın için tabii dokunmatiği kullanmazsın.

Inşallah canım ya......

Dünya üzerinde bulunan sistemlerle %99uyumlu tek sistem Windows!!! Ister beğen ister beğenme gerçek bu! Kullanım konusunda kullanıcıyı biraz daha mutlu etse olaylar Bambaşka bir yere gider.

tabi geçmiştir... ama rüyasında :)

Sen de yorum yaz

 CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda

İlginizi çekebilir