Surface Mini neden ortadan kayboldu?

Herkes Surface mini beklerken, Microsoft Surface Pro 3'ü tanıttı. Peki ama mini Surface'e ne oldu?

  • Cem Şancı
Surface Mini neden ortadan kayboldu?

Microsoft'un bir türlü rayına oturtamadığı hibrit tableti Surface, istenilen çıkışı şimdiye dek sağlayamadı ama Microsoft henüz ondan umudunu kesmiş değil. Yeni düzenlenen basın lansmanında Microsoft'un 7.5 inç boyutundaki Surface mini'yi tanıtması bekleniyordu. Ancak toplantıda Surface mini yerine Surface Pro 3 tanıtıldı.

Microsoft'un tanıtması beklenen Surface mini'de, Qualcomm Snapdragon işlemcilerini kullanacağı düşünülüyordu. Windows RT sistemini çalıştıracak olan cihazın 1.440 x 1.080 piksel çözünürlüğü olacağı da gelen raporlar arasındaydı. Fakat yeni kaptan Satya Nadella ile birçok Microsoft ürün ve servisini kaldırma taraftarı olan Stephen Elop'un kararıyla Surface mini'nin geliştirme çalışmalarının son aşamada durdurulmuş olabileceği konuşulan ihtimaller arasında. 

Surface mini'nin gelecekte çıkıp çıkmayacağını şu anda kimse bilmiyor. Ama görünen o ki Microsoft, önce Surface markasını güçlü cihazlarla insanların kafasına kazımaya çalışıyor. Eğer Surface, Pro 3 ile beklenen başarıya ulaşırsa, işte o zaman mini bir Surface bekleyebiliriz...

Okuyucu Yorumları

Toplam 5 Yorum

Microsoftun aklı varsa telefon ve tablet tasarımı ve geliştirme işini Nokia'ya bırakır yoksa yüzüne bakan olmaz

lumia 1520ye klavye desteği gelsin al sana surface mini :D

Tablet süper ama fiyatı işi bozuyor

Windows rt den vazgeciyorlar cunku

yılların microsoftunu böyle görmek yüreğime acı veriyor. Umarım bir an evvel iyi cihazlar ve satışlarla bu pazarda da söz sahibi olurlar.

Sen de yorum yaz