Sürpriz isim kim oldu?

Hiç kimse bu ismin bu kadar ön plana çıkacağını tahmin edememişti! İşte o sürpriz isim...

  • Gökay Özbudak
HTC'den sürpriz atak!
HTC 8. sırada...

Gartner'ın 2010'un ikinci çeyreğindeki akıllı telefon satışlarını açıklamasıyla beraber,akıllı telefon firmalarının piyasada nerelere geldikleri de daha açık bir şekilde görülmeye başlandı. İlk 10 içerisinde ise sürpriz bir isim vardı.

Açıklanan satış rakamlarına göre, Android'in ve akıllı telefonların popülerliğinin de etkisiyle HTC tarihinde ilk defa ilk 10'un içinde kendini buldu. İlk 10'a 8. sıradan giren HTC'nin bir üstünde 7. sırada %2.7'lik pazar payıyla Apple bulunuyor. Yine ilk sırada olan Nokia'yı ise Samsung ve LG izliyor.

En çok satan mobil işletim sistemlerinde ise ilk sırada akıllı telefonlardaki gibi Nokia, Symbian işletim sistemiyle bulunuyor. Daha sonra ise sırasıyla RIM, Android, IOS ve Microsoft Windows Mobile bulunuyor. Windows Mobile, yeni çıkacak işletim sistemiyle üçüncü çeyrekte adından daha da çok söz ettirip listede yukarılara tırmanabilir.

Okuyucu Yorumları

Toplam 4 Yorum

burada yanlış bir anlaşılma var. nokia s60v3de satsa akıllı telefon kategorisine giriyor. markaların ne kadar iyi olduklarına dair olan karşılaştırma, akıllı telefon pazarındaki telefon miktarına göre değil de, high end de satılan telefon miktarı kıstas olmalı.

nokianın hi end telefonu yok olanla orta seviye nokia onları hi end zandediyor htcnin telefonlarını görmedigi için
htc nin hi end telefonları 2 yıla orta seviyeye inince nokia napacak cok meak ediyorum...

Linux tabanli Android :) %28 lik pazar payi ile RIM'in Blackberry sini kovaliyor

Android = ozgurluk ve sinirsizlik demektir, istediginiz her turlu uygulamayi API lere bagli kalmaksizin isterseniz Java dili ile API ler uzerinden veya API lerin yetmedigi yerde NDK ile yani sistem bazinda C ile yeni moduller yazarak hatta acik kod olan isletim sistemine mudahale ederek, performan, guvenlik, hiz, acisindan her turlu uygulamayi gelistirebilir destek verebilirsiniz, bunlarin hicbiri kapali sistemlerde yoktur, ornek iPhone API

Bu Nokia'nın liderliği gerçekten saçma, yani C5 bile akıllı telefondan sayılıyor.

Sen de yorum yaz