Sürücüsüz otomobil geliyor.

Dassault Systèmes'den sürücüsüz internet bağlantılı otomobil için inovasyon ortaklığı.

Sürücüsüz otomobil geliyor.

Bu iş ortaklığı ile AKKA ve Dassault Systèmes, global otomotiv endüstrisine yardımcı olacak üst düzey mühendislik hizmetleri ve çözümleri sunacak. Sürücüsüz ve internet bağlantılı otomobil projesi Fransa hükümeti tarafından desteklenen 34 projeden biri.

Her iki şirket de pazarın daha fazla bağlanabilirlik arayışına, bulut özellikli otomobil hizmetlerinin zorluklarına ve öncelikli iş hedefi olan "tüketici deneyimine" yanıt vermek konusunda benzer anlayışı paylaşıyor. Otomotiv sektörü ve dijital ekonomi arasındaki işbirliğinin bir sonucu olan akıllı ve sürücüsüz otomobiller bulut özellikli tüketici deneyiminin mükemmel bir örneği. AKKA için bunun anlamı, akıllı sürücüsüz teknolojisinin en iyi örneklerinden biri olarak kabul edilen, Link&Go adı verilen sürücüsüz bağlantılı konsept otomobili geliştirmek. Dassault Systèmes için ise bunun anlamı, AKKA, genel ulaşım ve mobilite endüstrisine bulut tabanlı bir işbirliği platformu olan 3DEXPERIENCE platformunu sağlamak.

Kendi kendini süren Link&Go konsept aracın yeni neslini geliştirmek için AKKA mühendisleri, bulutta barındırılan tek bir işbirliği platformunda tasarım, simülasyon ve onaylama sağlayan Dassault Systèmes 3DEXPERIENCE platformundan faydalanacaklar. Yeni araç geliştirme platformu ve 3DEXPERIENCE platformunu bir araya getirmek tasarım aşaması  boyunca proje yönetimini kolaylaştıracak. Ayrıca mühendislere; yeni teknolojiler ve yeni süreçlerin benimsenmesi, kurumsal bilgi birikiminin birleştirilmesi ve çok kültürlü global bir deneyim yaklaşımının ortaya çıkarılmasını teşvik edecek bir sosyal işbirliği alanı sağlayacak.

BASIN BÜLTENİNDEN DERLENMİŞTİR

Okuyucu Yorumları

Toplam 2 Yorum

gelsinler türkiyede denesinler bir de yiyosa

bıraz zor çıkar o sürücüsüz araba

Sen de yorum yaz

 


CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda

İlginizi çekebilir