Suya düşse de bozulmayacak!

iPhone'unuz veya farklı bir cebinizs uya düşse bile bozulmadan çalışsın ister miydiniz? Artık mümkün

Suya düşse de bozulmayacak!

Utah merkezli bir şirketin geliştirdiği yeni bir yöntem sayesinde siz iPhone'unuzu veya herhangi bir telefonunuzu suya soksanız bile cihazınıza bir şey olmayacak; aynı şekilde suyun altında dahi çalışmaya devam edecek.

CES fuarında tanıtılan bu yeni sistem ile iPhone, iPad ve Samsung Galaxy S2 suyun içine bırakılıyor. Ancak suyun altında da cihazlar aynen çalışmaya devam ediyor. Elbette bu teknoloji suyun altında kullanıcıların telefonlarını kullanabilmesi için geliştirilmedi. Asıl amaç, banyoda veya yağmur altında suyun etkisine karşı kullanıcının cihazının korunabilmesi.

HzO isimli şirketin geliştirdiği WaterBlock teknolojisi için şirket, şimdiden cihaz üreticileriyle görüşmeler yapmaya başladı bile.

Bu sistem için kullanılan materyalle ilgili bilgi vermeyen firma, sadece "son 50 yıldır var olan bir şey" şeklinde yorum yapmayı yeğledi.

Vakum boşluğunu kullanan ve tüm havayı işlem süresinde dışarı atan bu sistem, daha sonra cihaza sızan gazı pompalamaya başlıyor. Suya karşı koruma sağlayan bu gaz, işlemin sonunda tüm telefonun yüzeyini sarmış oluyor.

Okuyucu Yorumları

Toplam 6 Yorum

bu zamana kadar çıkmaması ilginç olanı :)

Çalışma sistemini pek anlamasam sıcak havalarda vs bu gazın genleşmesi sorun yaratmaz mı?

Sony Ericssonun zaten 'xperia active' isimli suya ve toza karşı dayanıklı olan modeli vardı.dünyanın ilk suya ve toza karşı dayanıklı android akıllı telefonudur aynı zamanda.proton ekranlı olup patenti sony'e aittir.

Bence o teknoloji taş devrinde de varmiş ama o zaman onu yapacak birileri yokmuş.En buyuk teknoji doğanin ta kendisidir.Anlayabilenlere.

HTC sensation da var :S water resistance

ÇOK İYİ OLUR AMA BU GAZIN İNSANLARA ZARARI YOK MUDUR?

Sen de yorum yaz

 


CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda
Apple Store
Google Play