Symbian, bu zamana dek güncellenecek!

Nokia'nın öldü sanılan Symbian hakkındaki açıklaması eminiz sizi de çok şaşırtacak!

  • Zeynel A. Öztürk

Nokia CEO'su Stephen Elop, Nokia Conversations ile yaptığı bir röportajda ortaklarını ve müşterilerini yatıştıracak açıklamalarda bulundu. Buna göre Symbian'ın son güncellemesi, en erken 2016'da yayınlanacak.

Geleceğin Windows Phone 7'de olduğu düşüncesinden şaşmayan Elop, Symbian'a yatırımda bulunan yatırımcıların da içini rahatlatmak istiyor. Symbian'ın önünde uzun bir yol olduğuna değinen Elop, Symbian'ların ne zamana dek satışta olacağından ise bahsetmedi.

Nokia'nın Symbian'a olan bu bağlılığı, duygusal bir bağlılık olarak düşünebilir. Tabi, Nokia burada önceden satmayı planladığı 150 milyon ürünü bu dört sene içerisinde satmayı da düşünüyor olabilir.

Nokia'nın Symbian'ı yakın zamanda bırakmaya niyeti yok

Okuyucu Yorumları

Toplam 11 Yorum

Öyle yapmak zorunda sattigin telefonlarin 80%'i fiyati 200€'un altindaki ucuz telefonlar iken bu telefonlara Windows Phone 7 yukleyip satamaz cunku bunlar en az gerekli olan sistem gereksinimlerine yanit vermiyor. Bu durumda ucuz telefonlari symbian ile satmak zorunda ama kimse yarin guncelleme almayacak bir telefona para vermek istemiyor artik. Sonuc olarak elindeki pazari yitirmemek adina hareketler bunlar ama her gecen gun daha ucuz android telefonlar piyasaya girerken ve samsung kendi ucuz telefonlarini piyasaya surerken nokia'nin kan kaybetmeyi surdurecegini dusunuyorum. Umarim yanirilim duzgun birseyler yaparlar ve rekabetin parcasi olurlar ama bu ceo'un pek basarili olacagini sanmiyorum acikcasi.

2016 ' da sanırım nokya bayrağı çeker.

o zaman symbian a boşuna para vermeye gerek yok nokia almam

5800'ım var ve önceden de symbian kullandığım için isteyerek severek aldım fakat üzülerek söylüyorum ki telefon işletim sistemi yüzünden beş para etmez sürekli anlamsız anlamsız takılmalar saçma sapan duraksamalar yavaşlıklar zaten nokia'nın hiç bir zaman adam gibi pil ömrü olmadı son 10 yıldır severek kullandığım nokia'yı artık bırakıyorum ve samsung'a geçiyorum artık kimseye finansman sağlayacak değilim herkes işini yapsın.

Symbian forever...

Ben Symbian'ın gelecekte akıllı yapı unsurları ve ev/ofis eşyalarında da kullanılabileceğini düşünüyorum.Olaya sadece cep telefonları açısından bakmamak lazım.

Symbian ile çok şey yapılabilir.Tabii Nokia, Symbian'ı yaşatabilirse.

İnsanların akıllı cep telefonlarında sadece MicroSD kart değiştirerek istediği sistemi kullanabildiği bir döneme girebilirsek, Symbian da bundan nasibini alır...

bu ceo fazla duramaz nokia düşüşe devam edecek bu adam bu senenin sonunu zor görür.

symbian bildiğim en sağlam sistem bir kere içinde sertifikalar mevcut ve açık kaynak kodlu geliştir geliştirebildiğin kadar windows phone,yada microsoft yazılımları hepsi sorunlu açıklarla dolu bunları bile bile hala windows ve ürünlerini hangi akla hizmet kullanacağımki bide android çıkdı daha çok yeni bir bakalım.gidişata nedir ne değildir bir kere çok ağır hantal sonradan düzelir gelişir ozaman olur kullanılabilir birşeyler yazmadan bilgi sahibi olun arkadaşlar bence nokia,siemens,ericsson ve diğerleri hiçbir şey olmaz microsoft ve türevi firmalardan uzak kalmak temennisiyle................

bunlarda kafa buluyor ha

NOKIA kesinlikle en iyi işletim sistemini seçer ( android ) mecbur... bence 4. işletim sistemi olarak kullanmaya başlıyacak...

sonuna kadar SYMBIAN

Sen de yorum yaz

 CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda
Apple Store
Google Play

Turhost

İlginizi çekebilir

Turhost