Tablet PC'leri ne için kullanıyorlar?

Tablet PC sahipleri, cihazlarını en çok ne için kullanıyor? İşte bu soruya verilen şaşırtıcı cevap!

  • Melik Arslan
Tabletlerin kullanım amacı "oyun"
Tablet bilgisayar sahiplerinin çoğu oyun oynuyor.

Tablet bilgisayarlar, ince ve kullanışlı olmalarıyla günümüzde büyük bir öneme sahip. Fakat Google'ın yan kuruluşu olan AdMob tarafından yapılan bir araştırmaya göre, tablet bilgisayarların kullanım amaçlarının başında oyun oynamak geliyor.

Tablet bilgisayar sahiplerinden 1.400 kişiyle yapılan araştırmada AdMob, bu sayının %84'ünün tablet bilgisayarını öncelikle oyun oynamak için kullandığı verisine ulaştı. Bu 1.400 kişi içerisinden %78'inin bilgi aradığı, %74'ünün e-posta attığı, %61'inin haberleri okuduğu, %56'sının sosyal ağlarda dolaştığı, %51'inin müzik dinlediği ve video izlediği, %46'sının ise elektronik kitap (e-book) okuduğu bilgileri de araştırma sonucunda çıkan istatistiklerden.

Araştırmada özellikle bir tablet üzerine yoğunlaşılmadığı bilinirken, araştırmanın Samsung Galaxy Tab'ın yeni çıktığı ve iPad'in piyasayı büyük ölçüde ele geçirdiği zamanlarda yapıldığı belirtiliyor. Bu bilgiden yola çıkarak da araştırmaya katılanlarının çoğunun bir iPad sahibi olduğu rahatlıkla söylenebilir.

Araştırma sonuçlarından biri de kullanıcıların tablet bilgisayarlarını ne kadar süre kullandığını ortaya çıkarıyor. Tablet bilgisayar sahiplerinin %38'i, cihazlarıyla günde 2 saatten fazla vakit geçirirken, %30'u ise 1 ya da en fazla 2 saat geçiriyor.

Tablet bilgisayarlarla geçirilen vaktin genellikle evde olduğunu da gösteren araştırmaya katılanların %82'si tabletlerini evde kullanırken, %11'i yolda, geri kalan %7'si ise iş yerinde kullanıyor.

Okuyucu Yorumları

Toplam 8 Yorum

hiç bir işe yaramaz tamamen estetik ve show aletidir tablet!(şu anki donanımı itibarıyla)bir çok akıllı tel fazlasıyla iş görmekte...bir lep top asla olamaz...

Oranlarda bir anormallik yok mu ? % 84 oyun oynuyorsa % 74 e-posta için kullanıyorsa % 158 mi oluyor :)

alıntı:Oranlarda bir anormallik yok mu ? % 84 oyun oynuyorsa % 74 e-posta için kullanıyorsa % 158 mi oluyor :)

arkadaşım onları toplama en çok hangisi oy almışsa odur

18:17 zamanlı ziyaretçi, oranların %100' ü aşması bir insanın birden fazla sçnekte yer almasından kaynaklaıyor. %84 ve %74 içinde yer alan kullanıcı hem oyun oynamak hemde e-posta okumak için tablet kullanıyormuş.
Kullanım zamanlarının gün içinde bir kaç saat olduğuna, ve bir çok kişinin öne sürdüğü gibi e-kitap okumak için değil de oyun oynamak için daha çok kullanıldığını göze alarak düşünürüm ki bu geçici bir heves gibi geliyor.

Oranlarda bir anormallik yok mu ? % 84 oyun oynuyorsa % 74 e-posta için kullanıyorsa % 158 mi oluyor :)
---------------------------------------
Sadece Oyun değil anladınmi?

@18:17

Arkadaşım burada "sadece" oyun oynayanlar denilmiyor. Bir kişi aynı anda oyun oynamak, sosyal ağlarda dolaşmak, müzik dinlemek, e-posta okumak vb. faaliyetler için de kullanabilir.

Bende yıllardır anlayamam şu yüzde hesaplarını. Birilerinin bunu daha açık yazması mümkün müdür acep

% 84 öncelikli olarak oyun oynamak icin kullaniyor. Bence gidip adam gibi Türkce ögreninki okuduklarinizi anlama yeteneginize kavusmus olursunuz ama yokdur o kadar fransizca ingilizce sözcuk kullanmaktan hangi Türkce'yi konusacaksiniz ki?

Sen de yorum yaz